Kraków: Dyskusja na temat alterglobalizmu

[2007-02-23 22:36:35]

Wczoraj w Krakowie odbyła się kolejna debata z cyklu Akademii Młodego Socjaldemokraty. Tematem spotkania był alterglobalizm jako forma walki z globalnym neoliberalizmem.

Na początku przedstawiono uczestnikom dyskusji historię globalizacji i jej negatywny wpływ na dzisiejszy świat, w szczególności na najbiedniejsze państwa. Później zajęto się charakterystyką globalnych organizacji, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy czy spotkania G8.

Trzecia część akademii dotyczyła propozycji alterglobalistycznych rozwiązań gospodarczych.

Po krótkiej konkluzji rozpoczęła się dyskusja, w które między innymi poruszono kwestie konsumeryzmu, unifikacji kultury oraz intelektualistów związanych z ruchem alterglobalistycznym.

Debata miała miejsce w biurze SMS w Krakowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Młodej Lewicy, Młodych Socjalistów, Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Kacper Kutrzeba


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


14 czerwca:

1848 - Przy użyciu 40 policjantów i połowy batalionu wojska zamknięto lokal "Trybuny Ludów". Był to dziennik, głoszący idee Wiosny Ludów. Jego redaktorem naczelnym przez pewien czas był Adam Mickiewicz.

1872 - W Kanadzie zalegalizowano związki zawodowe.

1906 - Pogrom Żydów w Białymstoku. Wojsko i policja carska zamordowały ok. 100 osób.

1925 - Na V Zjeździe Związków Robotniczych Spółdzielni Spożywców wysunięto postulat rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej dla robotników.

1928 - W Rosario w Argentynie urodził się południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.

1936 - Zakończył się blisko dwumiesięczny strajk okupacyjny w fabryce "Metalurgia" w Częstochowie.

1943 - W Warszawie grupa bojowa Milicji Ludowej RPPS wykonała akcję spalenia wojskowych magazynów materiałów pędnych w Forcie Wawrzyszewskim.

1944 - Polscy i radzieccy partyzanci odnieśli zwycięstwo nad wojskiem niemieckim w bitwie na Porytowym Wzgórzu na Równinie Biłgorajskiej, największej bitwie partyzanckiej na ziemiach polskich.

1958 - W Świerku uruchomiono pierwszy polski reaktor atomowy "Ewa".

1982 - Liban: Kilkaset izraelskich dział i czołgów oraz okrętów wojennych i samolotów rozpoczęło niszczący ostrzał Bejrutu. Odcięto dostawy wody, prądu i żywności dla miasta.

2018 - Delcy Rodríguez z lewicowego ruchu MSV została wiceprezydentką Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku