Włochy: Prodi zakazał swoim ministrom manifestować przeciwko Bushowi
[2007-06-02 13:43:18]
![]() Prezes rady ministrów uważa, iż był zmuszony do takiego kontrowersyjnego posunięcia, ponieważ w jego rządzie znajduję się wielu kontestatorów polityki amerykańskiego prezydenta. Według dziennika "La Repubblica" na ostatnim posiedzeniu centrolewicowej koalicji, Prodi zaapelował do liderów partii komunistycznej: Bądźcie ostrożni, jeśli chodzi o manifestacje przeciwko Bushowi, gdyż to jest kwestia cywilizowanego zachowania. Minister nie może pozwolić sobie na to, by najpierw oficjalnie witać prezydenta Stanów Zjednoczonych, a potem maszerować w demonstracji przeciwko niemu. Prodi zaznaczył, że "nie do przyjęcia" jest, aby ministrowie jego gabinetu wzięli udział w antybushowskiej demonstracji, która odbędzie się 9 czerwca na Piazza del Popolo w Rzymie. Włoskiemu premierowi zależy na pokojowym charakterze protestów, dlatego zwrócił się on do reprezentantów lewicy, aby dołożyli wszelkich starań żeby nie doszło do przemocy. Działania Prodiego spotkały się z dezaprobatą ze strony sekretarza Włoskiej Partii Odrodzenia Komunistycznego Franco Giordano. Zauważył on, że manifestacje przeciwko Bushowi mają miejsce także w "demokratycznych" Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo na razie, czy w manifestacji antybushowskiej będzie uczestniczył znany komunista Paolo Ferrero, który jest ministrem sprawiedliwości społecznej w rządzie Prodiego. Bush planuje przylecieć do Rzymu 8 czerwca. W następnym dniu będzie prowadził rozmowy z włoskim premierem, a także zostanie przyjęty na audiencji przez Benedykta XVI. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
17 czerwca:
1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.
1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.
1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).
1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.
1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".
1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".
1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.
1991 - RPA: Zniesienie apartheidu
2004 - Zmarł Jacek Kuroń.
?