Unia Pracy o proteście pielęgniarek
[2007-06-25 20:30:29]
Zauważalne próby traktowania strajkujących z pozycji siły, zamiast zbliżać do rozwiązania trudnych, nawarstwionych przez lata problemów polskiej służby zdrowia - prowadzą do eskalacji napięcia i wzrostu niepokojów społecznych, coraz bardziej wykraczających poza ramy jednego środowiska - czytamy w przesłanym redakcji lewica.pl stanowisku. Zdaniem UP zdecydowanie nie do przyjęcia jest demonstrowana przez premiera poza "obrażonego majestatu władzy" i "obrońcy porządku prawnego państwa". Obywatele Rzeczypospolitej mieli w ostatnich dwóch latach wiele okazji, aby przekonać się, jak instrumentalnie traktuje koalicja PiS-Samoobrona-LPR obowiązujący porządek konstytucyjny, nierzadko cynicznie naginając go do własnych interesów (przykład: stosunek do orzeczeń TK) - dodano w oświadczeniu. Unia Pracy odniosła się także do pomysłu przeprowadzenia referendum w sprawie zwiększenia podatków dla najbogatszych. Jest kolejną próbą skonfliktowania społeczeństwa i odsunięcia na dalszy plan rzeczywistej reformy służby zdrowia. Żądamy, aby premier niezwłocznie i bez stawiania warunków podjął rozmowy z coraz bardziej zdesperowanymi reprezentantkami pielęgniarek - napisali działacze partii. Ich zdaniem środki na wsparcie służby zdrowia mogłyby pochodzić z likwidację tzw. "koalicyjnych" stanowisk ministerialnych w tym m.in. rozwiązanie Ministerstwa Rybołówstwa, radykalnego obcięcia środków przeznaczonych na Instytut Pamięci Narodowej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz dokonania krytycznej analizy i weryfikacji środków wydawanych przez instytucje różnych szczebli administracji państwowej na finansowanie działalności Kościoła rzymskokatolickiego. W ramach poszukiwania doraźnych środków na poprawę warunków płacowych w służbie zdrowia, Unia Pracy popiera wniosek do Prezydenta RP o zawetowanie ustawy o zmianie składki emerytalnej i rentowej i rozłożenie w czasie projektów redukcji klina podatkowego. Uzyskane tą drogą środki w budżecie na 2008 rok mogłyby być wykorzystane do pilnej i odczuwalnej poprawy sytuacji w służbie zdrowia - napisano w zakończeniu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?