Republikański kandydat na prezydenta za nuklearnym bombardowaniem Mekki
[2007-08-03 15:31:45]
![]() Na wiecu wyborczym w stanie Iowa Tancredo oświadczył, iż w wypadku nuklearnego ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone powinno odpowiedzieć się niezwłocznym nuklearnym bombardowaniem Mekki lub Medyny w Arabii Saudyjskiej, najświętszych miast islamu. Nie była to pierwsza tego typu wypowiedź Tancreda, który już w 2005 roku twierdził, iż w wypadku jakiegokolwiek nowego ataku terrorystycznego na USA, amerykańskie wojsko powinno zaatakować i zająć Mekkę i Medynę. Tancredo jest, zwłaszcza po ostatniej wypowiedzi, krytykowany za szerzenie antyislamskiej bigoterii oraz zrównywanie wszystkich muzułmanów do fanatyków. Zwraca się też uwagę, iż ewentualna realizacja takiego pomysłu groziłaby bezprecedensowym wybuchem nienawiści wśród wyznawców drugiej największej religii świata do Stanów Zjednoczonych. Poza tym Arabia Saudyjska uchodzi za najbliższego sojusznika USA w regionie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?