Wujkowska o Przystanku Woodstock

[2007-08-08 10:57:45]

Hanna Wujkowska (LPR), doradca ministra edukacji narodowej ds. promocji ochrony życia w szkole ostrzegła w felietonie zamieszczonym przez "Nasz Dziennik" przed krwią pobraną przez PCK podczas Przystanku Woodstock. Jej zdaniem może ona być zakażona żółtaczką i HIV.

W atmosferze przesączonej (dosłownie) promilami, łoskotem satanistycznej muzyki i przekleństw oddawana jest krew na potrzeby chorych. Czy organizator festiwalu posiada zezwolenie na tę akcję? - pisze Wujkowska.

Tymczasem PCK twierdzi że na Przystanku Woodstock zostały zachowane wszystkie procedury związane z pobieraniem krwi. Spośród około 2000 honorowych dawców tylko kilka osób okazało się nosicielami żółtaczki, co jest zbliżone do średniej krajowej. Uchybień co do higieny nie dopatrzył sie też sanepid.

Hanna Wujkowska w swoim felietonie twierdzi, że na Przystanku Woodstock zginęli młodzi ludzie, którym Przystanek odebrał nawet szansę godnej śmierci.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


11 czerwca:

1945 - Przedstawiciele koncesjonowanej PPS podjęli rozmowy z działaczami PPS-WRN ws. ich przystapienia do odrodzonej partii.

1963 - Prawicowy gubernator Alabamy George Wallace osobiście zagrodził drogę dwojgu Afroamerykanom, którzy chcieli się zapisać do stanowego college'u. Ustąpił dopiero po stanowczej interwencji rządu federalnego.

1984 - Zmarł Enrico Berlinguer, długoletni lider Włoskiej Partii Komunistycznej, ideolog eurokomunizmu.

2005 - Zmarł Henryk Kluba, reżyser, pedagog, wieloletni rektor Szkoły Filmowej. Twórca słynnego obrazu "Chudy i inni" oraz serialu "Doktor Ewa".

2005 - Zmarł Vasco dos Santos Gonçalves, premier Portugalii w latach 1974-1975 (po rewolucji goździków); przeprowadził upaństwowienie banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

2008 - W Norwegii zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.


?
Lewica.pl na Facebooku