Coraz więcej protestów w Chinach
[2007-08-29 19:50:29]
Do incydentu doszło w rejonie wsi Yutian w prowincji Heilongjiang. Mieszkańcy zablokowali drogi dojazdowe do regionu w proteście przeciwko planom wyburzenia domów we wsi oraz niskim odszkodowaniom, proponowanym chłopom za ziemię. Na miejsce przysłano ponad stu żołnierzy. W lipcu w mieście Chingqing 5 tys. ludzi protestowało przeciwko zbyt niskim odszkodowaniom za przekazaną rządowi ziemię. W starciach zginęła jedna osoba, a wiele aresztowano. W marcu ok. 20 tysięcy ludzi wyszło na ulice miasta Yongzhou. W Chinach coraz częściej dochodzi do demonstracji i zamieszek z powodu rosnących dysproporcji między dochodami najbogatszych i najbiedniejszych oraz ze względu na korupcję i nadużycia stanowisk przez władze. Według rządu, w zeszłym roku doszło do około 23 tys. tego rodzaju incydentów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
27 września:
1900 - Zakończył obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W skład Biura jako delegaci polscy weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL.
1908 - Urodziła się Michalina Tatarkówna-Majkowska, działaczka partii komunistycznych, posłanka na Sejm PRL, I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR,
1941 - W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu zginął Norbert Barlicki, członek władz PPS, prawnik, publicysta, współredaktor "Robotnika".
2009 - W wyborach parlamentarnych w Portugalii zwyciężyła Partia Socjalistyczna premiera José Sócratesa.
?