Miller tworzy nową partie i startuje z Samoobrony
[2007-09-20 12:41:38]
Mówiąc o LiDzie Miller stwierdził, że jego powstanie było odgórną decyzją grupy polityczno-towarzyskiej. Wokół przyszłości politycznej Leszka Millera unosiła się aura tajemniczości podsycana przez różne wypowiedzi polityków. Współpracy z nim nie wykluczało PSL ani Samoobrona, która ostatnio regularnie podkreśla swoją lewicowość. Dzisiaj wiadomo, że startuje z pierwszego miejsca w Łodzi z ramienia Samoobrony, gdzie zmierzyłby się z Wojciechem Olejniczakiem. Stosunki pomiędzy politykami trudno nazwać nawet szorstką przyjaźnią: budzi aż 80 proc. negatywnego elektoratu i do ostatniej chwili nie rozumie, że stał się hamulcem, kulą u nogi, nie zaś lokomotywą - komentuje na swoim blogu przewodniczący SLD status polityczny Millera. Jednocześnie Miller zapowiada stworzenie nowej partii pod nazwą Polska Lewica (PL). Ma być to formacja, która nie wstydzi się dorobku PRL i jawnie odwołuje się do ludzi, którzy uważają, że stary system miał wiele zalet. Parafrazując słowa inicjatora, celem tej nowej lewicy ma być budowa państwa dobrobytu z uwzględnieniem szerokiego zakresu praw socjalnych oraz równych szans rozwoju dla wszystkich obywateli. Sam lider przyznaje, że jest to dopiero wstępny projekt a ostateczny program będzie budowany oddolnie. Współpracownikiem byłego premiera zostanie najprawdopodobniej Marek Dyduch, któremu także odmówiono startu w wyborach z ramienia LiD. Według Millera kandydatów PL ma łączyć działanie na rzecz Polski i Polaków - zwłaszcza ludzi pracy. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
16 czerwca:
1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.
1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.
1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.
1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.
2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.
2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.
2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.
2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.
?