Mike Gravel wykluczony z ostatniej debaty

[2007-10-31 14:20:37]

Były senator z Alaski, kandydujący obecnie do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej Mike Gravel został wykluczony z udziału w ostatniej debacie wyborczej, która miała miejsce 30 października w Filadelfii.

Oficjalnym powodem wg. organizatorów było "niskie poparcie" w sondażach oraz brak funduszy, zebranych przez niego na kampanię.

Wbrew tym twierdzeniom, Gravel wypada w sondażach lepiej niż niektórzy z kandydatów dopuszczonych do debaty (np. senatorowie Joe Biden z Delaware i Christopher Dodd z Conncticut, oraz kongresman Dennis Kucinich z Ohio), nie ustępując też im przesadnie w dofinansowaniu.

Według wielu opinii, wykluczenie Gravela jest posunięciem aparatu partyjnego. Były senator był przedtem wykluczony z pierwszej debaty w New Hampshire, ale na skutek udanego występu w Karolinie Południowej, decyzja została odwołana.

Podczas prawyborów w 2004 roku małe zasoby pieniężne oraz niskie poparcie dla kandydatów takich jak Kucinich, Carol Moseley Braun czy Al Sharpton nie stanowiło jakoś przeszkody w dopuszczaniu ich do dyskusji.

Niektórzy twierdzą, iż aparat partyjny zdecydował się o wykluczenie senatora z uwagi na jego niezależne stanowisko, dobre występy w poprzednich debatach, gdzie wypadł lepiej niż czołowi kandydaci, oraz brak powiązań z obecną "maszyną polityczną".

Krzysztof Pacyński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku