Kolejne fundusze dla uczelni o. Rydzyka

[2008-01-02 19:50:50]

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) współfinansuje "Politykę ochrony środowiska-kompensację przyrodniczą" – nowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) w Toruniu, uczelni związanej z dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem.

Studia, jak można się dowiedzieć z komunikatu o naborze słuchaczy na stronie internetowej toruńskiej uczelni, są rekomendowane przez ministra środowiska i współfinansowane w ramach programu "Wspieranie edukacji dla zrównoważonego rozwoju".

Dofinansowujemy studia podyplomowe "Polityka ochrony środowiska-kompensacja przyrodnicza" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Umowa o dotacji podpisana została 19 listopada 2007 r – poinformował rzecznik NFOŚiGW Krzysztof Walczak.

W przypadku WSKSiM w Toruniu, kwota dofinansowania to 1,2 mln zł na lata 2008-2011 i jest to połowa kosztów przedsięwzięć realizowanych w ramach programu. Rekomendacji projektowi udzielił poprzedni minister środowiska Jan Szyszko.

Władze uczelni nabrały wody w usta. Jedynie rektor uczelni o. dr Krzysztof Bieliński zechciał udzielić podstawowych informacji, ale zastrzegł tym samym, że o wysokości dofinansowania projektu przez NFOŚiGW oraz o liczbie słuchaczy na nowym kierunku studiów na razie nie będzie informować. Wiadomo tylko, że dwusemestralne studia podyplomowe będą dostępne dla absolwentów kierunków przyrodniczych z dyplomami licencjackimi, inżynierskimi lub magisterskimi. Koszt uczestnictwa w studiach wyniesie 1900 zł za semestr. Zajęcia mają rozpocząć się w marcu. Zaś o naborze na studia – według komunikatu – ma decydować kolejność zgłoszeń. Wśród dokumentów wymaganych od kandydatów wymienia się m.in. opinię proboszcza.

Program studiów ma się składać, oprócz wykładów i ćwiczeń, z zajęć terenowych, w czasie których słuchacze będą się wprawiać w rozpoznawaniu gatunków ptaków i gleb, a także poznawać przykłady inżynierii ekologicznej w środowisku leśnym i wodnym oraz inwestycji na obszarach Natura 2000. Na zakończenie nauki, w ramach prac dyplomowych, słuchacze będą przygotowywać projekty dotyczące kompensacji przyrodniczej przy realizacji konkretnych inwestycji na obszarze objętym programem Natura 2000.

Toruńska uczelnia oferuje kształcenie na następujących kierunkach: studia pierwszego stopnia - dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka; studia drugiego stopnia - polityka społeczno-ekonomiczna, komunikacja i dziennikarstwo polityczne; studia podyplomowe - dziennikarstwo, wykorzystanie funduszy unijnych, relacje międzynarodowe i dyplomacja, grafika komputerowa i techniki multimedialne, zastosowanie informatyki w dydaktyce.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej wspólnie z amerykańską Fundacją Cywilizacji Zachodniej ma otworzyć w tym roku prowadzone za pośrednictwem internetu studia licencjackie z kulturoznawstwa po angielsku.

Dawid Dobrowolski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


19 września:

1893 - Urodził się Mieczysław Niedziałkowski, działacz PPS, najmłodszy poseł w pierwszym sejmie II RP, 1927-39 redaktor naczelny "Robotnika".

1893 - Nowa Zelandia, jako pierwszy kraj na świecie, przyznała kobietom prawa wyborcze.

1921 - Australia: W katastrofie górniczej w Mount Mulligan w stanie Queensland zginęło 75 osób.

1938 - Hiszpania: Początek ciężkich walk XIII Brygady Międzynarodowej nad Ebro.

1946 - Islandia: Amerykańskie wojska okupacyjne opuściły wyspę.

1953 - W fabryce na Żeraniu wyprodukowano pierwszy polski silnik do samochodu FSO Warszawa M-20.

1976 - Szwecja: Po 44 latach nieprzerwanego sprawowania rządów socjaldemokraci (SAP) przegrali wybory parlamentarne.

1982 - Szwecja: Socjaldemokraci powrócili do władzy.

1985 - Zmarł Italo Calvino, jeden z najważniejszych włoskich pisarzy i eseistów XX wieku; 1945-56 dziennikarz komunistycznego dziennika "L'Unita".

1987 - Zmarł Einar Gerhardsen, norweski polityk, trzykrotny premier Norwegii w latach 1945-51, 1955-63 oraz 1963-65, członek Norweskiej Partii Pracy. Stworzył plan odbudowy Norwegii po drugiej wojnie światowej.

1993 - W wyborach parlamentarnych w Polsce SLD uzyskało 20,4% głosów (171 mandatów), PSL - 15,4% (132), UD - 10,6% (74), UP - 7,28% (41).

2004 - Niemcy: Wybory do Landtagu Brandenburgii wygrała SPD przed PDS.

2023 - Zmarł Per Gahrton, szwedzki polityk, poseł do Riksdagu, współzałożyciel Partii Zielonych, 1995-2004 deputowany do PE. Kierował szwedzką organizacją wspierającą Palestynę, publicznie krytykował politykę Izraela i stanowisko UE wobec tego konfliktu.


?
Lewica.pl na Facebooku