Podlasie: LiD zrobiony w konia?

[2008-01-17 09:57:46]

Na Podlasiu PO, do spółki z LiD-em i PSL-em, dokonało zmiany władz sejmiku wojewódzkiego. Nowe samorządowe władze województwa zostały wybrane przez koalicję PO-PSL, ale poparli ją także radni LiD, a nawet kilku z PiS. Nowym marszałkiem województwa został Jarosław Dworzański (PO). Za jego wyborem zagłosowało 19 z 29 będących na sali radnych.

Co ciekawe, nowa powstała koalicja to... PO-PSL-PiS, zaś LiD nie otrzymał żadnej funkcji ani w zarządzie, ani przy wyborze marszałków. Nowymi wicemarszałkami województwa zostali wybrani Bogusław Dębski (PiS) i Ignacy Jasionowski (PSL), a członkami zarządu województwa: Jacek Piorunek (PO), którego nieco wcześniej radni odwołali z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku, i Mieczysław Baszko (PSL).

Tym samym radni LiD ustawili się w nic nieznaczącej (trzech radnych wobec 27 koalicji) opozycji do nowego sojuszu w województwie.

Aleksander Jakubowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku