Operatorom komórkowym lepiej na Białorusi?

[2008-03-04 13:55:16]

Warunki dla biznesu na Białorusi są lepsze niż w Brukseli, oświadczył szef jednej z wiodących europejskich grup telekomunikacyjnych, w odpowiedzi na podjętą przez Komisję Europejską próbę obniżenia opłat za używanie telefonów komórkowych.

Jesteśmy o wiele lepiej traktowani przez Białoruś niż przez Brukselę - powiedział w wywiadzie dla "Financial Times" Boris Nemsic, prezes Telekom Austria.

Nemsic zareagował na słowa Viviane Reding, Komisarz ds. Społeczeństwa Informacyjnego UE, która zaapelowała do operatorów telefonii komórkowej o obniżenie opłat za korzystanie z telefonicznego dostępu do Internetu i wysyłanie wiadomości tekstowych SMS przez obywateli Unii przebywających zagranicą. Podczas swego wystąpienia w Barcelonie Reding dała operatorom czas do 1 lipca br. Ostatnio Reding przeforsowała regulację zmuszającą operatorów do zmniejszenia opłat roamingowych za połączenia między krajami członkowskimi.

Nemsic nie krył swego zadowolenia ze sposobu w jaki potraktowały jego firmę władze Białorusi umożliwiając mu zakup 70 proc. udziałów w wiodącego operatora komórkowego w tym kraju za sumę 730 milionów euro. Posunięcia Komisji zmierzające do regulacji cen porównał on do praktyk komunistycznych, które znał gdyż urodził się w Jugosławii.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


14 czerwca:

1848 - Przy użyciu 40 policjantów i połowy batalionu wojska zamknięto lokal "Trybuny Ludów". Był to dziennik, głoszący idee Wiosny Ludów. Jego redaktorem naczelnym przez pewien czas był Adam Mickiewicz.

1872 - W Kanadzie zalegalizowano związki zawodowe.

1906 - Pogrom Żydów w Białymstoku. Wojsko i policja carska zamordowały ok. 100 osób.

1925 - Na V Zjeździe Związków Robotniczych Spółdzielni Spożywców wysunięto postulat rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej dla robotników.

1928 - W Rosario w Argentynie urodził się południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.

1936 - Zakończył się blisko dwumiesięczny strajk okupacyjny w fabryce "Metalurgia" w Częstochowie.

1943 - W Warszawie grupa bojowa Milicji Ludowej RPPS wykonała akcję spalenia wojskowych magazynów materiałów pędnych w Forcie Wawrzyszewskim.

1944 - Polscy i radzieccy partyzanci odnieśli zwycięstwo nad wojskiem niemieckim w bitwie na Porytowym Wzgórzu na Równinie Biłgorajskiej, największej bitwie partyzanckiej na ziemiach polskich.

1958 - W Świerku uruchomiono pierwszy polski reaktor atomowy "Ewa".

1982 - Liban: Kilkaset izraelskich dział i czołgów oraz okrętów wojennych i samolotów rozpoczęło niszczący ostrzał Bejrutu. Odcięto dostawy wody, prądu i żywności dla miasta.

2018 - Delcy Rodríguez z lewicowego ruchu MSV została wiceprezydentką Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku