Warszawa: Eksmisja na bruk zablokowana

[2008-04-01 12:46:50]

31 marca w godzinach porannych na warszawskiej Pradze rozpoczęła się akcja mająca zapobiec eksmisji na bruk rodziny z siedmiorgiem dzieci (w tym dwójką nieletnich). Około 20 działaczy Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej oraz sympatyków wraz z szefem NL Piotrem Ikonowiczem usiadła na schodach prowadzących do mieszkania by stosując bierny opór uniemożliwić komornikowi prowadzenie czynności. Mieszkanie miało zostać oddane Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, która jest jego prawnym właścicielem.

Po kilku godzinnej dyskusji między protestującymi i komornikiem, odstąpił on od eksmisji wyznaczając kolejny termin na 30 maja br. Według uczestników zdarzenia zarówno komornik, jak i towarzyszący mu policjanci nie kryli sympatii dla protestujących i przyznawali, że podzielają ich punkt widzenia. Komornik miał m.in. powiedzieć, że "dokonał już kilku eksmisji na rzecz wojska ludzi z ciężkimi schorzeniami psychicznymi i fizycznymi", co w jego opinii było sprzeczne z duchem ustawy zasadniczej i prawami człowieka.

Krzysztof Kobrzak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


28 lipca:

1794 - W wyniku przewrotu 9 thermidora został zgilotynowany Maksymilian Robespierre, przywódca jakobinów.

1921 - Sekretarz generalny CKW PPS Jerzy Sochacki zrezygnował z funkcji, nie godząc się ze zmianą stanowiska kierownictwa PPS wobec wojny z Rosją Radziecką.

1942 - W Warszawie aresztowany został przewodniczący KC Polskich Socjalistów, Henryk Wachowicz. Jego funkcję objął Wincenty Markowski.

1942 - Powołano Żydowską Organizację Bojową.

1944 - W lasach gościeradowskich zginęła w walce z hitlerowcami Wacława Marek, włókienniczka, działaczka KPP, sekretarz 5 Okręgu PPR.

1954 - Urodził się Hugo Chavez, prezydent Wenezueli, przywódca rewolucji boliwariańskiej.

1957 - Powstała Międzynarodówka Sytuacjonistyczna, inspirowana pismami Guy Deborda.

1990 - Ustawa o partiach politycznych; partia mogła powstać po podpisaniu deklaracji przez 15 osób.

1990 - Powstała Solidarność Pracy z Ryszardem Bugajem i Karolem Modzelewskim. W czerwcu 1992 przekształciła się w Unię Pracy.

1990 - Postkomuniści zdobyli 85% głosów w pierwszych wielopartyjnych wyborach parlamentarnych w Mongolii.

2005 - IRA ogłosiła zakończenie walki zbrojnej.

2021 - Pedro Castillo został prezydentem Peru.


?
Lewica.pl na Facebooku