ZNP: Strajk 27 maja będzie masowy
[2008-05-22 13:22:17]
![]() Do centrali związku spływają wyniki ankiety na temat gotowości strajkowej, którą przeprowadzono wśród pracowników oświaty. Przewodniczący ZNP powiedział, że do protestu nie doszłoby, gdyby rząd podjął rozmowy z nauczycielami. Podkreślił, że związek już od listopada zabiega o spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem, a minister edukacji Katarzyna Hall w ogóle nie uważa się za stronę w konflikcie. Broniarz zapewnia, że jeśli w najbliższy wtorek rodzice zdecydują się wysłać dzieci do szkoły albo do przedszkola, to placówki te będą zobowiązane zająć się nimi. Wyraził jednak nadzieję, że większość rodziców rozumie motywacje nauczycieli i tego dnia dzieci pozostaną w domach. Szef związku swierdził, że część dyrektorów szkół oraz przedstawicieli samorządów próbuje wywrzeć presję na pracowników oświaty, żeby odstąpili od strajku. Grozi się im nawet zwolnieniem z pracy. ZNP domaga się podwyżki płac o co najmniej 50 proc., utrzymania dotychczasowych przywilejów emerytalnych oraz zachowania Karty Nauczyciela. Chce także poprawy warunków pracy w szkołach. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
10 czerwca:
1901 - W Katowicach urodził się Jerzy Ziętek, działacz państwowy, uczestnik powstań śląskich, członek PPR, potem PZPR, od 1945 wojewoda śląski, poseł na Sejm.
1902 - Urodziła się Małgorzata Fornalska, ps. Jasia, polska działaczka komunistyczna. Kilkakrotnie więziona w okresie międzywojennym. Zamordowana przez Gestapo.
1908 - Na stokach warszawskiej Cytadeli został stracony Erazm Hejło, 18-letni bojowiec PPS.
1923 - Konferencja delegatów organizacji PPS b. zaboru pruskiego, istniejących na terenie państwa niemieckiego, utworzyła Polską Partię Socjalistyczną w Niemczech.
1924 - Giacomo Matteotti, sekretarz generalny Włoskiej Partii Socjalistycznej, został zamordowany przez faszystów.
1941 - W Warszawie zmarł Ludwik Krzywicki, jeden z wybitniejszych polskich myślicieli marksistowskich, socjolog i ekonomista, pedagog, działacz społeczny, polityk. Twórca polskiej socjologii.
1944 - Niemiecki oddział SS zamordował 218 mieszkańców greckiej wioski Distomo.
1949 - Zmarła Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.
1962 - Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło rasistowską politykę apartheidu stosowaną przez rząd RPA.
1997 - Polska ratyfikowała Europejską Kartę Społeczną.
2020 - Śledztwo w sprawie zabójstwa premiera Szwecji Olofa Palme zostało 10 czerwca zakończone po 34 latach.
?