Białystok: SMS protestuje przeciwko kontenerom mieszkalnym

[2008-06-04 20:15:53]

4 czerwca działacze Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja zebrali się pod Urzędem Miejskim w Białymstoku aby wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji władz miasta o eksmitowaniu ludzi sprawiających trudności i nie płacących czynszów.

"Kontenery są na śmieci nie dla ludzi" - pod takim hasłem protestowali przeciwko pomysłowi przenoszenia dłużników do kontenerów. Uważamy to za skandal, że osobom najuboższym oferuje się 15 m2 powierzchni na cała rodzinę – powiedział Paweł Keller ze SMS.

W liście zaadresowanym do prezydenta Białegostoku działacze organizacji wyrazili stanowczy protest przeciwko kontenerom, które według nich są pierwszym krokiem do tworzenia gett.

Autorzy listu uważają, że miasto powinno pomóc osobom zadłużonym w inny sposób, np. znaleźć lokatorom pracę czy też zainteresować ich losem opiekę społeczną.

Działacze stowarzyszenia zapowiedzieli dalsze protesty i monitorowanie działań miasta.

Łukasz Kuźma


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku