Lepper: Władza zajmuje się drugorzędnymi sprawami

[2008-07-27 13:08:36]

Przewodniczący Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Lepper uważa, że władza zajmuje się dziś drugorzędnymi sprawami, a to, co dzieje się w Sejmie oraz na linii Prezydent-rząd jest żenujące i kompromituje Polskę.

Lepper odniósł się do wydarzeń, które miały miejsce w Sejmie w mijającym tygodniu, kiedy to podczas rozpatrywania sprawy o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze doszło do awantury pomiędzy posłami Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Lider Samoobrony stwierdził, że politycy, którzy obwiniali jego partię o psucie atmosfery w Parlamencie, dziś sami zachowują się jeszcze gorzej. Lepper uważa, że jego ugrupowanie protestowało w Sejmie w najważniejszych sprawach, takich jak na przykład okupacja Iraku, tymczasem obecnie Sejm zajmuje się drugorzędnymi problemami, które nie obchodzą ludzi.

Oni mówili, że w Sejmie Wersalu nie może być, bo jest w nim Samoobrona. Dzisiaj Samoobrony w Sejmie nie ma i widać, że do Wersalu daleko, bardzo daleko. To, co robią panie i panowie w Sejmie to jest dramat - podsumował ostatnie wydarzenia Andrzej Lepper. Zdaniem lidera Samoobrony, Sejm powinien zająć się zasadniczymi problemami, takimi jak na przykład największa w Unii Europejskiej bieda i niedożywienie dzieci.

Andrzej Lepper spotyka się obecnie z regionalnymi działaczami partii, która przygotowuje się do przyszłorocznego kongresu. Jak twierdzi lider Samoobrony, próbuje także zaistnieć choćby w mediach lokalnych.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku