Młodzi Socjaliści w rocznicę Sierpnia'80

[2008-08-31 16:23:24]

Happeningiem uczcili Młodzi Socjaliści z Okręgu Trójmiejskiego 28. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

Działacze MS ubrani w stoczniowe kombinezony i kaski podobnie jak rok temu rozdali ponad tysiąc ulotek informujących o żądaniach Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego.

W swoich broszurach przypominali o wciąż aktualnych postulatach strajkujących latem 1980 roku takich jak prawo do swobodnego zrzeszania się w związkach zawodowych czy o lepszym dostępie do służby zdrowia. Młodzi Socjaliści nie zapomnieli też o żądaniach podwyżki płac i apelach o poprawę sytuacji mieszkaniowej Polek i Polaków.

Akcje cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony tłumnie spacerujących turystów i przechodniów. Niektórzy z nich wchodzili w dyskusję z Młodymi Socjalistami wyrażając często swój pogląd, że nie o taką Polskę walczyli w sierpniu 1980 roku.

Zdaniem Andrzeja Skiby, Sekretarza Okręgowego MS w Gdańsku obecność na obchodach Sierpnia'80 polityków odpowiedzialnych za antypracownicze i antyspołeczne przeobrażenia Polski dowodzi, że społeczeństwo przegrywa nie tylko walkę o godną pracę i życie, ale i o pamięć o tym czym była pierwsza "Solidarność".

Grzegorz Ilnicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku