Warszawa: ZNP obradował i demonstrował
[2008-09-01 20:24:46]
![]() Nauczyciele protestowali przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wcześniej, podczas obrad Zarządu Głównego, związkowcy z ZNP podjęli uchwałę zobowiązującą związek do wejścia w spór zbiorowy w przypadku, gdyby rząd nie podjął natychmiastowych działań prowadzących do zawarcia porozumienia w sprawie przyszłości systemu oświaty w Polsce, a także warunków pracy, płacy i emerytur nauczycieli. Wejście w spór zbiorowy otwiera drogę do strajku. Efekty rozmów prowadzonych ze stroną rządową pokazują, że rząd nie ma wystarczającej woli do realizacji postulatów ZNP. Chcemy przyspieszenia rozmów i ich konkretnych efektów, w przeciwnym wypadku Związek uruchomi procedury określone w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Związkowcy potępili także postępującą decentralizację w polskim szkolnictwie. Zdaniem ZNP, tendencja ta grozi obniżeniem jakości kształcenia w szkołach, a także masową likwidacją szkół. Dlatego też Związek będzie prowadził kampanię informacyjną mającą na celu ratowanie polskiej oświaty. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
1 lipca:
1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.
1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.
1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.
1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).
1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.
1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.
1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.
2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.
2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.
?