Holandia: "Pomóżcie Afryce w walce z dumpingiem!"
[2008-09-05 07:28:35]
![]() W holenderskim magazynie informacyjnym "Netwerk", pokazany został obraz, ukazujący sytuację w Kamerunie. Rozwijające się świńskie farmy na tle posępnego pustkowia. Mięso produkowane lokalnie jest tam droższe niż zamrożone europejskie nadwyżki. Holenderscy eksporterzy zakładający ten świński biznes w Zachodniej Afryce, są tymi samymi firmami, które w przeszłości były odpowiedzialne za zniekształcenia rynku przez eksport drobiu - powiedział Eric Meijer, eurodeputowany PS. W 2007 roku doniosłem o tym Komisji Europejskiej, ponieważ wtedy obowiązywała pomoc refundacyjna dla eksportu i produkcji, przez co te praktyki zostały zapoczątkowane. Abolicja tych refundacji nie osiągnęła jednak zamierzonego celu. Komisja odpowiedziała mi wtedy, że zagrożone tym problemem kraje w przyszłości będą miały więcej szans na ochronę newralgicznych sektorów przed liberalizacją rynków. Po raz kolejny zadaję Komisji pytanie, co zamierza zrobić Unia Europejska, aby pomóc państwom trzeciego świata, z ich słabą ekonomią, w ochronie przed zgubnymi konsekwencjami tych dumpingowych praktyk - dodał Meijer. Światowa Organizacja Handlu przeszkadza w ustalaniu limitów importu na drób i wieprzowinę. Redukuje to szansę na większą samowystarczalność państw afrykańskich oraz zależność Europy od jej rynku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
9 czerwca:
1843 - Urodziła się Bertha von Suttner, austriacka pisarka, dziennikarka, jedna z wiodących postaci ruchu pacyfistycznego. W 1905 roku została pierwszą kobietą, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.
1870 - Urodził się Karol Dickens, znany z wrażliwości społecznej powieściopisarz brytyjski, autor m.in. "Ciężkich czasów".
1914 - W Mogielnicy urodziła się Flora Bieńkowska, polska poetka, pisarka, autorka sztuk scenicznych, żołnierka GL i AL.
1917 - Urodził się Eric Hobsbawm, wybitny brytyjski historyk marksistowski, członek Brytyjskiej Partii Komunistycznej.
1920 - Urodził się Pierre Lambert (właśc. Pierre Boussel), francuski trockista, lider Międzynarodowej Organizacji Komunistycznej (Organisation Communiste Internationaliste).
1936 - W Gdyni policja strzelała do demonstracji strajkujących robotników, zabijając jedną osobę i raniąc 9.
1937 - W Moskwie aresztowano Adolfa Warskiego-Warszawskiego czołowego działacza KPP; Warski należał do I Proletariatu, był założycielem Związku Robotników Polskich, następnie w SDPKiL, uczestnik rewolucji 1905 roku.
1937 - Komisja Centralna Związków Zawodowych podjęła uchwałę przeciwko szerzącemu się rasizmowi i antysemityzmowi.
1937 - Działacze antyfaszystowscy Carlo i Nello Rosselli zostali zamordowani we Francji przez włoską bojówkę faszystowską.
1974 - Zmarł Miguel Asturias, pisarz gwatemalski, przedstawiciel realizmu magicznego; 1967 literacka Nagroda Nobla, zaangażowany politycznie po stronie ruchów lewicowych.
2002 - W Londynie zmarła Lidia Ciołkosz, ostatnia żyjąca członkini przedwojennej Rady Naczelnej PPS, od 1990 honorowa przewodnicząca PPS.
2007 - Zmarła Anna Żarnowska, badaczka historii ruchu robotniczego.
?