Gdańsk: 2 miliony żarówek energooszczędnych dla Pomorza

[2009-06-04 01:22:37]

Pomorscy kandydaci do PE koalicji Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (SdPl+PD+Zieloni 2004) rozdali mieszkańcom dzielnicy Orunia Dolna sto energooszczędnych świetlówek. Lider pomorskiej listy CentroLewicy Dariusz Szwed zaapelował do władz samorządowych województwa o zakup 2 mln takich żarówek dla każdego mieszkańca województwa pomorskiego - donosi internetowe wydanie "Gazety Wyborczej".

Świetlówki rozdawaliśmy w zaniedbanej dzielnicy Gdańska, która w lipcu 2001 roku została ciężko dotknięta przez katastrofalną powódź. Tamto wydarzenie pokazuje, jak realnym zagrożeniem są zmiany klimatyczne. A dotykają one w największym stopniu ludzi o najniższych dochodach. Obowiązkiem i priorytetem władz jest aktywna polityka ochrony klimatu oraz realizacja konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju - powiedział Dariusz Szwed, lider listy CentroLewicy na Pomorzu. Dzisiaj rozdaliśmy mieszkańcom 100 świetlówek ale zwracamy się do samorządowych władz województwa z apelem o zakup 2 milionów żarówek i rozdanie ich wszystkim mieszkańcom Pomorza - dodał Szwed w wypowiedzi dla TVP.

Postanowiliśmy zrobić tę akcję także po to, żeby wskazać, że pieniądze wydawane na materiały propagandowe w kampanii wyborczej można wydać w sensowniejszy sposób, który przyniesie konkretne korzyści mieszkańcom Pomorza - powiedział z kolei szef sztabu wyborczego CentroLewicy Przemysław Kmieciak.

W akcji wzięli także udział: Paweł Ścibisz (kandydat CentroLewicy do PE), Beata Maciejewska (wiceszefowa sztabu wyborczego CentroLewicy) i Jędrzej Włodarczyk (członek sztabu wyborczego CentroLewicy).

Jędrzej Włodarczyk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


10 czerwca:

1901 - W Katowicach urodził się Jerzy Ziętek, działacz państwowy, uczestnik powstań śląskich, członek PPR, potem PZPR, od 1945 wojewoda śląski, poseł na Sejm.

1902 - Urodziła się Małgorzata Fornalska, ps. Jasia, polska działaczka komunistyczna. Kilkakrotnie więziona w okresie międzywojennym. Zamordowana przez Gestapo.

1908 - Na stokach warszawskiej Cytadeli został stracony Erazm Hejło, 18-letni bojowiec PPS.

1923 - Konferencja delegatów organizacji PPS b. zaboru pruskiego, istniejących na terenie państwa niemieckiego, utworzyła Polską Partię Socjalistyczną w Niemczech.

1924 - Giacomo Matteotti, sekretarz generalny Włoskiej Partii Socjalistycznej, został zamordowany przez faszystów.

1941 - W Warszawie zmarł Ludwik Krzywicki, jeden z wybitniejszych polskich myślicieli marksistowskich, socjolog i ekonomista, pedagog, działacz społeczny, polityk. Twórca polskiej socjologii.

1944 - Niemiecki oddział SS zamordował 218 mieszkańców greckiej wioski Distomo.

1949 - Zmarła Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.

1962 - Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło rasistowską politykę apartheidu stosowaną przez rząd RPA.

1997 - Polska ratyfikowała Europejską Kartę Społeczną.

2020 - Śledztwo w sprawie zabójstwa premiera Szwecji Olofa Palme zostało 10 czerwca zakończone po 34 latach.


?
Lewica.pl na Facebooku