Warszawa: Agencja ochrony szturmuje KDT
[2009-07-21 12:09:19]
Od samego rana wszystkie wejścia do KDT były zastawione kupcami, którzy spędzili tam noc i bronili dostępu do hali. Przed halą protestowały kobiety które śpiewały "Marsz KDT - Nie damy się" oraz skandowały "W Strefie Gazy nie jesteśmy". Po szturmie agencji ochrony kilka osób zostało poszkodowanych. Udzielono im pomocy w karetkach pogotowia, które zostały zgromadzone pod halą. Od 1 stycznia tego roku umowa dzierżawy Kupieckich Domów Towarowych wygasła. Pracujący tam kupcy tłumaczą jednak, że ich oszukano gdyż już blisko 10 lat temu ówczesne władze miasta obiecywały im nowy dom towarowy na Placu Defilad. Oświadczenie w sprawie wydarzeń w KDT wydała Polska Partia Pracy, która podkreśla, że konflikt wokół hali po raz kolejny pokazuje, podobnie jak w przypadku stoczniowców, że politycy Platformy Obywatelskiej przez dialog społeczny rozumieją używanie siły, a konflikty społeczne rozwiązują za pomocą pałki i gazu łzawiącego. Skandaliczne postępowanie władzy wobec kolejnych grup społecznych, nie dotrzymywanie obietnic wyborczych, przerzucanie kosztów kryzysu na barki najbiedniejszej części społeczeństwa, wykorzystywanie do pacyfikacji niezadowolenia i rodzących się konfliktów policji, prokuratury, a także firm ochroniarskich, to sposób na sprawowanie władzy elit politycznych PO, które w ten sposób pokazują, że niczym nie różnią się od swoich poprzedników - czytamy w dokumencie podpisanym przez wiceprzewodniczącego partii Mariusza Olszewskiego. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
21 kwietnia:
1837 - W Næstved urodził się Fredrik Bajer, duński działacz pokojowy i na rzecz równouprawnienia kobiet, publicysta, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1908.
1871 - W Warszawie urodził się Feliks Perl, działacz PPS, publicysta.
1920 - W Częstochowie podczas demonstracji bezrobotni domagali się oprócz pracy i chleba zakończenia wojny z bolszewikami.
1946 - W Firle zmarł John Maynard Keynes, wybitny brytyjski ekonomista (z wykształcenia matematyk), którego poglądy wywarły ogromny wpływ na rozwój myśli ekonomicznej w XX w.
1948 - Żydowska organizacja bojowa Hagana zaatakowała Hajfę, doprowadzając do ucieczki 100 tys. Arabów.
1967 - W Grecji doszło do zamachu stanu prawicowych "czarnych pułkowników".
1971 - W Częstochowie zmarł Józef Kaźmierczak, działacz PPS i TUR, 1928-30 poseł na Sejm.
1974 - W Londynie powołano trockistowski Komitet na rzecz Międzynarodówki Robotniczej.
2004 - Józef Oleksy został wybrany na marszałka Sejmu RP, zastępując Marka Borowskiego.
2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.
?