Kraków: Eksmisja do magazynu (akt.)
[2009-09-02 12:39:47]
Ofiara eksmisji, Maria Michta zemdlała gdy wezwani przez komornika ludzie zaczęli wyważać drzwi. Konieczna była interwencja pogotowia. W blokadzie eksmisji wzięło także udział ponad 20 działaczy krakowskich stowarzyszeń lokatorskich, którzy pikietowali przed domem, w którym odbywała się eksmisja. Sprawą interesują się lokalne media. Został ona już wcześniej opisana m.in. przez "Gazetę Krakowską". Dzisiejsza eksmisja jest jedną z wielu jakie trwają od maja. Eksmisji dokonuje się do położonego za Nową Hutą magazynu przy ul. Ziemianek 1, który jak dowiedziała się eksmitowana lokatorka, nie spełnia wymogów budynku mieszkalnego. Do zdewastowanego magazynu wysyłała ludzi firma Krak-Consulting. Działała ona na zlecenie właścicieli nieruchomości, których obowiązkiem jest wskazanie lokali tymczasowych dla eksmitowanym lokatorów. Komornik, którego obowiązkiem jest sprawdzenie, w jakich warunkach będą mieszkać wykwaterowani, nie widzi problemu. Aresztowani zostali przewiezieni do komisariatu na ul. Zamoyskiego 20/22. Pod budynkiem odbywa się pikieta solidarnościowa z zatrzymanymi. Telefon na komisariat: (0-12)61-52-916 (0-12)615-22-36 Krakowskie środowiska lokatorskie apelują o dzwonienie i wyrażanie solidarności z zatrzymanymi. Dzwonić można również do rzecznika prasowego Komendy Policji w Krakowie: (0-12)615-70-18 kom. 605-549-678 Około godziny 14.00 zatrzymani zostali zwolnieni. Cała grupa udała się pod magazyn do którego została eksmitowana lokatorka. Komornik początkowo nie chciał nawet wydać jej zabranych z mieszkania rzeczy. Później oświadczył, że na miejsce przyjedzie w asyście policji, gdyż obawia się anarchistów. Przedstawiciele firmy, która wynajęła magazyn twierdzą, że lokatorka nie będzie miała tam prawa nikogo przyjmować. Obecnie grupa działaczy czeka pod magazynem na przybycie komornika. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?