Szczecin: Manifestacja w obronie miejsc pracy
[2009-09-19 09:18:58]
![]() Manifestacja rozpoczęła się o godz. 12.00 wiecem przed bramą Stoczni Szczecińskiej. Potem protestujący szli ulicami miasta skandując m.in.: "Solidarność" czy "Platformersi, co robicie? Stocznia ginie, a wy śpicie!", zaś na transparentach były hasła: "Platforma grabarzem polskich stoczni", "Tusk - przestań kłamać" i "Grad kłamie". Demonstranci domagali się m.in. powołania zespołu ekspertów, którzy przygotowaliby swoje propozycje ratowania przemysłu okrętowego w Polsce, odwołania ministra skarbu Aleksandra Grada, powołania sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia przyczyn upadku stoczni oraz rozliczenia odpowiedzialnych za to osób. Uczestnicy manifestacji bili w bębny, gwizdali i rzucali petardy. Górnicy uderzali z kolei w kaski ochronne drewnianymi styliskami od kilofów. Szczecińska siedziba Platformy Obywatelskiej została obrzucona jajkami, a jej drzwi zabito deskami i umieszczono na nich napis: "Biuro poselskie przeniesione do Kataru". Przed Urzędem Wojewódzkim zapalono opony i obrzucono go jajkami i petardami. Na drzwiach urzędu związkowcy przybili petycję do premiera Donalda Tuska. Potem manifestanci wywiesili transparent z napisem: "UE i RP zadowolone - stocznie zniszczone" i odśpiewali hymn narodowy, a następnie minutą ciszy protestujący uczcili pamięć górników tragicznie zmarłych w wyniku wybuchu metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
13 czerwca:
1849 - Nieudana próba wzniecenia rewolucji w Paryżu. W Lyonie wojsko rozpędziło demonstrację.
1901 - Urodził się Tage Erlander, polityk szwedzki. W latach 1946-69 premier i przewodniczący Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej (SAP).
1905 - Przed Sądem Wojskowym w Warszawie stanął bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja.
1926 - Na konferencji opozycyjnych działaczy PPS i związków klasowych w Krakowie powstała PPS-Lewica.
1991 - Zmarł Karl Bielig, niemiecki polityk, deputowany Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).
2005 - Zmarł Álvaro Cunhal, działacz komunistyczny, 1961-92 sekretarz generalny Portugalskiej Partii Komunistycznej (PCP).
2020 - Na COVID-19 zmarł Edén Pastora, zwany Comendante Zero, nikaraguański polityk, jeden z liderów Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego (FSLN).
?