"Solidarność" nie chce redukcji emisji CO2

[2009-11-30 01:28:10]

Związkowcy z górniczej NSZZ "Solidarność" sprzeciwiają się postulowanym nowym trendom w polityce klimatycznej. Wezwali premiera Donalda Tuska, aby na zbliżającej się Konferencji Klimatycznej nie podejmował działań, które zobowiązywałyby Polskę do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Górnicza "Solidarność" podnosi, że polityka klimatyczna polegająca na ograniczaniu emisji CO2 może zahamować modernizację naszego kraju na wiele lat. Według związkowców, na wcieleniu w życie postulatów ekologicznych zyskają przede wszystkim bogate państwa zachodnie, zaś cały ciężar negatywnych skutków pakietu klimatycznego spadnie na biedniejsze państwa rozwijające się.

Zdaniem związkowców z "Solidarności", Polska nie powinna popierać najnowszej polityki klimatycznej również z tego powodu, iż hipoteza o wpływie zwiększającej się emisji dwutlenku węgla na ocieplanie się klimatu, nie została do tej pory przekonująco potwierdzona, a nawet istnieją opracowania ją obalające. Do niepodpisywania się pod pakietem klimatycznym skłaniać ma także - według związkowców - postawa największych emitentów tzw. gazów cieplarnianych, czyli Chin, Rosji, USA i Indii, które nie chcą przyjąć zobowiązań postulowanych przez ekologów.

Konferencja Klimatyczna odbywać się będzie w dniach 7-18 grudnia w Kopenhadze.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku