Porozumienie płacowe w PKP Polskich Liniach Kolejowych
[2010-04-09 19:54:02]
![]() Na początku żądaliśmy wzrostu pensji zasadniczych o 200 złotych od stycznia, ale i to porozumienie uważamy za sukces. W obecnej sytuacji nie mogliśmy wywalczyć większych podwyżek. Jestem przekonany, że pracownicy będą zadowoleni – powiedział po podpisaniu porozumienia przewodniczący Sekcji Zawodowej Przewozów Pasażerskich NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel. W ostatnich tygodniach kolejarze z PKP PLK blokowali tory w Białymstoku, w Wrocławiu, w Koluszkach, w Gdańsku, Motyczu i we Włoszczowej. Planowano także kolejne akcje w tym m.in. w Gliwicach i pod Warszawą. Pojawiły się jednak kolejne problemy. Władze spółki zapowiedziały, że aby znaleźć pieniądze na podwyżki pensji muszą zwolnić część kolejarzy. Nie zgadzają się na to jednak pracownicy PLK z województwa podlaskiego. Jesteśmy zdeterminowani walczyć o naszych pracowników, bo jednak tu na tym terenie jest trudno o pracę - stwierdził Grzegorz Janczyło, przewodniczący Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu w Białymstoku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to spółka z grupy Polskie Koleje Państwowe, odpowiadająca za zarządzanie państwową siecią linii kolejowych w Polsce w tym za jej utrzymanie, modernizację oraz udostępnianie ich przewoźnikom kolejowym. Firma zatrudnia ponad 40 tysięcy pracowników. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
13 czerwca:
1849 - Nieudana próba wzniecenia rewolucji w Paryżu. W Lyonie wojsko rozpędziło demonstrację.
1901 - Urodził się Tage Erlander, polityk szwedzki. W latach 1946-69 premier i przewodniczący Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej (SAP).
1905 - Przed Sądem Wojskowym w Warszawie stanął bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja.
1926 - Na konferencji opozycyjnych działaczy PPS i związków klasowych w Krakowie powstała PPS-Lewica.
1991 - Zmarł Karl Bielig, niemiecki polityk, deputowany Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).
2005 - Zmarł Álvaro Cunhal, działacz komunistyczny, 1961-92 sekretarz generalny Portugalskiej Partii Komunistycznej (PCP).
2020 - Na COVID-19 zmarł Edén Pastora, zwany Comendante Zero, nikaraguański polityk, jeden z liderów Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego (FSLN).
?