Lider mazowieckiego ZNP o porozumieniu wyborczym z Olechowskim
[2010-04-29 11:15:33]
Pan Witold poinformował w nim czytelników, że mazowiecki ruch związkowy opowiedział się za liberalno-prawicową stroną sceny politycznej, bo 23 kwietnia poparł kandydata Andrzeja Olechowskiego. A gdzie, kotku, druga część informacji z tego dnia, że w dwie godziny później takie same poparcie i to w formie porozumienia, mazowiecki OPZZ i ZNP udzieliły Grzegorzowi Napieralskiemu?! Czyżby więc portal Lewica.pl stał się zamiejscowym, oddziałem programów telewizyjnych redaktora Pospieszalskiego? To już nie ironia, ale ponury chichot losu - pisze w swoim liście Jerzy Wiśniewski. Lider mazowieckiego ZNP i OPZZ przyznał, że organizacje te zawarły na Mazowszu porozumienie zarówno z Andrzejem Olechowskim jak i z Grzegorzem Napieralskim. Dodał również, że mazowiecki ZNP jest stanie poprzeć również innych kandydatów jeśli ich komitety wyborcze potraktują mazowiecki ZNP równie poważnie. Wiśniewski uzasadniając zachowanie mazowieckiego ZNP pisze, że związkom zależy na tym, aby w prezydenckim ringu wyborczym starły się nie tylko dwie partie. Dodaje również, że podpisane porozumienia są efektem rozmów dotyczących wyborów nie tylko prezydenckich porozumienia wyborcze podpisane zostały na czas znacznie wykraczający poza daty czerwcowe. Decyzje mazowieckiego ZNP o porozumieniach wyborczych, także z mazowieckim Stronnictwem Demokratycznym, nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek "koniunkturalizmem, złamaniem tradycji, zanegowaniem bronionego dotąd prawa oświatowego". Nie przeszliśmy na liberalno-prawicową stronę społecznej barykady, nie zaprzeczyliśmy ideałom związkowego ruchu zawodowego. Przeciwnie, liczymy, że poprzez te decyzje będziemy mogli osiągnąć dla niego więcej, niż dotąd. Zwłaszcza w świecie polityki wewnętrznej podzielonej jak rzadko kiedy, i jak rzadko kiedy wymagającej koalicji i aliansów. Jesteśmy na to gotowi w imię obrony zawodów służby publicznej i równości szans w podzielonym społeczeństwie - tłumaczy Wiśniewski. W zakończeniu listu czytamy: Wszyscy z pewnością zdają sobie sprawę z wagi samorządu terytorialnego w rozstrzyganiu spraw i problemów oświaty publicznej, nikt z lewicy nie może nie widzieć perspektywy także wyborczych wydarzeń jesiennych i przyszłorocznych. Proponuję sięgnąć pamięcią do lat minionych, by dostrzec różne ich uwarunkowania. Można się obrażać i przegrywać, można wyciągnąć wnioski i spróbować działać inaczej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?