Miller: Należy obniżać podatki
[2011-01-01 12:51:00]
Miller odpowiedział, że to bardzo ważna deklaracja, bo przedsiębiorcy odwracają się od PO, chwalił się także uznaniem ze strony Marka Goliszewskiego, za to że rząd Millera obniżył podatek CIT z 27 do 19 proc. oraz doprowadził do uchwalenia ustawy o swobodzie gospodarczej. Jest to bardzo ważny sygnał dla Grzegorza Napieralskiego i kierownictwa SLD pokazujący, że oprócz całej tej retoryki przyjaznej pracobiorcom, należy też otwierać się na środowiska pracodawców, czyli trzeba podejmować działania, które idą w kierunku wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki, przyjaznych warunków rozwoju przedsiębiorczości - mówił Leszek Miller. Były premier uważa, że współczesna socjaldemokracja musi mieć dwa skrzydła, określił je jako socjalno-związkowe i drugie, związane z umiejętnością tworzenia warunków wzrostu gospodarczego. Na pytanie Moniki Olejnik czy należało podnosić stawkę podatku VAT, Miller odpowiedział przecząco. Jego zdaniem należało obniżyć podatki w celu osiągnięcia wzrostu dochodów skarbu państwa z tego źródła. W takiej sytuacji, kiedy brakuje pieniędzy są zwykle dwie drogi postępowania, ta najprostsza - podniesiemy podatki, będziemy mieli większe wpływy, a ta druga, obniżymy podatki i też będziemy mieli większe wpływy, więc ja bym tutaj szukał tych drugich rozwiązań - mówił Miller. Polityk SLD odpowiadał także na pytania związane ze swoją polityczną przyszłością. Były premier deklaruje brak gotowości na kandydowanie do Sejmu w 2011 roku, jest jednak przekonany co do konieczności udziału SLD w koalicji rządowej. To znaczy powiem pani szczerze, że obecność w ławach sejmowych, opozycyjnych, jest drogą przez mękę, ja przez to przechodziłem kilkakrotnie, to jest takie dojmujące poczucie braku wpływu na cokolwiek, więc to by mnie nie interesowało. Ale gdyby SLD miał jakąś szansę na udział w koalicji rządzącej, no to wtedy co innego - powiedział były szef SLD. Całość wywiadu reklamowana jest na stronie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
1 lipca:
1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.
1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.
1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.
1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).
1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.
1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.
1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.
2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.
2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.
2023 - Xanana Gusmão (CNRT) został po raz drugi premierem Timoru Wschodniego.
?