Rumunia: Demonstracja przed parlamentem
[2011-03-16 18:52:48]
![]() Zgodnie z wersją przedstawianą przez rząd, nowy kodeks pracy zwiększy liczbę legalnie zatrudnionych, przyciągnie zagranicznych inwestorów oraz sprawi, że rynek pracy będzie bardziej elastyczny. Jednak przedstawiciele związków zawodowych uważają, że nowe prawo ułatwi zwalnianie pracowników oraz umożliwi pracodawcom wydłużanie godzin pracy. Władze Rumunii przyjęły program oszczędnościowy w celu utrzymania deficytu budżetowego na planowanym poziomie 6,8 proc. PKB i skorzystania z kolejnej raty pożyczki w wysokości 20 mld euro od MFW, UE i Banku Światowego. Program oszczędnościowy zakładał m.in. podniesienie stawki podatku VAT oraz obcięcie zarobków w sektorze publicznym. 16 marca w parlamencie odbędzie się kolejne głosowanie nad wotum nieufności dla rządu premiera Emila Boca. Będący u władzy od 15 miesięcy rząd przetrwał już cztery takie głosowania i – jak ocenia PAP - najprawdopodobniej przetrwa je i tym razem. Na zdjęciu trzymanym przez protestującego przed parlamentem: po lewej prezydent Rumunii Traian Băsescu, a po prawej ś.p. Nicolae Ceaușescu za młodu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 czerwca:
1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.
1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.
1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.
1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.
2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.
?