Światowy Dzień Gruźlicy
[2011-03-25 15:49:05]
Wielu ludzi w naszym kraju ma gruźlicę. Dostaliśmy pół miliona dawek leków, ale połowy chorych nie możemy nawet zidentyfikować - powiedział minister zdrowia Tanzanii, profesor David Mwakyusa. W Polsce zapadalność na gruźlicę jest dwukrotnie wyższa od średniej w Unii Europejskiej i wynosi ok. 25 przypadków na 100 tys. osób. Ekspertów niepokoi też gruźlica oporna na leki, która w ostatnich latach zaczęła pojawiać się na przykład we Wschodniej Europie. Jedyna dostępna szczepionka na gruźlicę jest stara i nie zawsze dobrze działa. Wprawdzie naukowcy mają dobre wiadomości: eksperci z londyńskiego uniwersytetu UCL poinformowali o wykryciu białka, które może pomóc w stworzeniu nowej szczepionki, choć badania potrwają jeszcze zapewne wiele lat, a upowszechnienie szczepionki przy oszczędnościowym nastawieniu większości systemów opieki zdrowotnych może nie być proste. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 czerwca:
1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.
1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.
1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.
1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.
2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.
?