Lublin: Akcja na rzecz pracowników wielkich sieci handlowych
[2011-04-03 18:13:00]
![]() Wśród postulatów przedstawianych przez członków obu organizacji są m.in. zawiązywanie układów zbiorowych pracy w wielkich sieciach handlowych, podwyżki płac, wzrostu zatrudnienia oraz eliminacji norm tempa skanowania. Związkowcy wskazywali także na zjawisko multiskillingu czyli odciągania od podstawowych obowiązków i przerzucanie pracowników działów na kasy. Ich zdaniem piętrzy to zaległości w codziennych obowiązkach, a tym samym pogarsza wyniki poszczególnych pracowników. Organizatorzy akcji wyrazili zadowolenie z faktu, że raport Państwowej Inspekcji Pracy z Lublina potwierdził ich zarzuty dotyczące sytuacji w sklepach wielkopowierzchniowych. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych mediów, a także pozytywnym odzewem ze strony klientów sklepu. Popieram ich, bo zarabiają grosze - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Edward Sawulski, robiący zakupy w lubelskim Tesco. Nie robimy wielkich protestów. Nasza akcja jest skierowana do klientów marketów. Chcemy, żeby zobaczyli, jak ciężko pracują ludzie zatrudnieni w dużych sklepach, a zarabiają bardzo mało. Ciągle brakuje osób do pracy, natomiast ci, którzy pracują, muszą radzić sobie z coraz większą ilością obowiązków - powiedziała uczestnicząca w akcji szefowa WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska Elżbieta Fornalczyk. Na nasze apele nie ma żadnej reakcji. Mówi się nam, że będzie lepiej. Pracujemy tu jednak na tyle długo, że pranie mózgu na nas nie działa - stwierdziła z kolei przewodnicząca związku w lubelskim Tesco Zofia Wach. Jak kobieta samotnie wychowująca dziecko ma się utrzymać za 1300 zł? Do tego mamy coraz mniej ludzi, a obowiązków przybywa. To ciężka praca. Od kasjerek wymaga się, by skanowały ponad 1600 produktów na minutę. To za dużo - dodała działaczka. Foto: Radio Lublin. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
21 kwietnia:
1837 - W Næstved urodził się Fredrik Bajer, duński działacz pokojowy i na rzecz równouprawnienia kobiet, publicysta, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1908.
1871 - W Warszawie urodził się Feliks Perl, działacz PPS, publicysta.
1920 - W Częstochowie podczas demonstracji bezrobotni domagali się oprócz pracy i chleba zakończenia wojny z bolszewikami.
1946 - W Firle zmarł John Maynard Keynes, wybitny brytyjski ekonomista (z wykształcenia matematyk), którego poglądy wywarły ogromny wpływ na rozwój myśli ekonomicznej w XX w.
1948 - Żydowska organizacja bojowa Hagana zaatakowała Hajfę, doprowadzając do ucieczki 100 tys. Arabów.
1967 - W Grecji doszło do zamachu stanu prawicowych "czarnych pułkowników".
1971 - W Częstochowie zmarł Józef Kaźmierczak, działacz PPS i TUR, 1928-30 poseł na Sejm.
1974 - W Londynie powołano trockistowski Komitet na rzecz Międzynarodówki Robotniczej.
2004 - Józef Oleksy został wybrany na marszałka Sejmu RP, zastępując Marka Borowskiego.
2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.
?