Napieralski chce iść śladami Millera
[2011-07-17 18:13:04]
Rozwijając ten pogląd Napieralski stwierdził: przede wszystkim zmniejszyliśmy podatek, z 27 do 19 proc., co stało się bodźcem do rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, które dominują w gospodarce. W tym kierunku trzeba iść. Szef SLD odniósł się także krytycznie projektu ustawy deregulacyjnej, którą przygotowuje resort Waldemara Pawlaka. Ale ja nie zauważyłem żadnych efektów - powiedział. Negatywnie ocenił także działania Komisji Przyjazne Państwo, którą kierował Janusz Palikot. Miało być jedno okienko do zakładania firmy, ale wszyscy wiedzą, co się stało, premier przyznaje się do porażki. Komisja "Przyjazne państwo" miała niwelować złe przepisy gospodarcze, lecz nic w tej materii się nie wydarzyło - stwierdził szef SLD. Na pytanie o ocenę działań prywatyzacyjnych rządu Grzegorz Napieralski odpowiedział, że nie jest przeciwnikiem prywatyzacji, pod warunkiem, że ma ona inne cele, niż wyłącznie pozyskanie pieniędzy do kasy budżetu. Obecną sytuację porównał do czasów rządów AWS, i sprzedaży PEKAO SA i PZU. Odpowiadając na pytanie, czy SLD nie ma problemu z tożsamością takiego jak inne zachodnie socjaldemokracje, które uległy neoliberalnym wpływom, Napieralski odpowiedział przecząco. Nie mamy problemu z tożsamością. Dla nas jest nieustannie ważne, aby gospodarka się rozwijała jak najszybciej, bo to lepiej służy obywatelom - stwierdził przewodniczący SLD. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
2 lipca:
1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.
1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.
1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.
1923 - W Bninie urodziła się Wisława Szymborska, poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumacz, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996).
1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy, pierwszy premier niepodległego Konga, obalony i zamordowany 1961.
1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności w USA; zamordowany w 1963.
1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.
1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.
1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.
1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.
1979 - Przez uczestników ROPCiO z Krakowa został założony Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów. Byli to: Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Gąsiorowski, Stanisław Janik-Palczewski, Romana Kahl-Stachniewicz, Mieczysław Majdzik i Stanisław Tor.
2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.
?