Miller będzie kandydował na szefa SLD

[2011-12-09 01:11:04]

Leszek Miller zdecydował się kandydować na szefa SLD. Lewicowość to całe moje życia, a nie interes na chwilę - powiedział Miler, uzasadniając swoją chęć kandydowania na szefa Sojuszu.

7 grudnia Miller spotkał z Aleksandrem Kwaśniewskim, z którym przeanalizował wszystkie za i przeciw swojemu kandydowaniu. Po spotkaniu Kwaśniewski oświadczył, że Leszek Miller jest dzisiaj numerem jeden w SLD. Były prezydent opowiedział się też za tym, aby SLD i Ruch Palikota założyły jedną partię. Jego zdaniem partie lewicowe powinny stworzyć wspólny blok, który razem będzie stanowił przeciwwagę dla Platformy Obywatelskiej.

Miller pytany, czy w razie wyboru go na szefa SLD rozważa powierzenie funkcji sekretarza partii Markowi Dyduchowi, odpowiedział, że bierze pod uwagę jego kandydaturę.

Na razie wiadomo, że konkurentami Millera na sobotniej konwencji SLD będą: Joanna Senyszyn, Artur Hebda i Marek Balt.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


13 lipca:

1793 - W Paryżu został zamordowany Jean-Paul Marat, polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.

1859 - Urodził się Sidney James Webb, angielski ekonomista i reformator socjalny, członek Towarzystwa Fabiańskiego.

1908 - Po raz pierwszy w igrzyskach olimpijskich wzięły udział kobiety.

1917 - Brazylia: Po zabiciu przez policję anarchistycznego działacza robotniczego rozpoczął się trzydniowy strajk generalny w São Paulo.

1919 - Powołano do życia Komisję Centralną Klasowych Związków Zawodowych będącą największą w Polsce centralą związkową; przewodniczącym Wydziału Wykonawczego został Zygmunt Żuławski.

1941 - Na obszarze Czarnogóry i Sandżaku, z inicjatywy partyzantki komunistycznej wybuchło powstanie przeciwko profaszystowskim rządom.

1949 - Papież Pius XII wydał dekret grożący ekskomuniką katolikom należącym do partii komunistycznej, a nawet z nią współpracujących.

1954 - Zmarła Frida Kahlo, meksykańska malarka o lewicowych poglądach.

2003 - Zmarł Compay Segundo (właśc. Máximo Francisco Repilado Muñoz), kubański muzyk, gitarzysta i kompozytor

2007 - Pielęgniarki zapowiedziały, że w niedzielę 15 lipca zakończą protest przed KPRM i zlikwidują Białe Miasteczko, które powstało 19 czerwca.

2012 - W Warszawie zmarł Jerzy Kulej, wybitny polski bokser, dwukrotny mistrz olimpijski. Poseł SLD na Sejm RP w latach 2001-2005.


?
Lewica.pl na Facebooku