Nietypowa wycieczka po Poznaniu

[2012-02-28 09:12:59]

W sobotę 25 lutego w Poznaniu odbyła się pod hasłem „Drugie Oblicze Poznania” wycieczka po mieście, zorganizowana przez Grupę Inicjatywną Drugie Oblicze Poznania, w której skład wchodzą między innymi członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, Federacji Anarchistycznej oraz Kolektywu Rozbrat.

Około 90 osób miało okazje zwiedzić miejsca które władze Poznania chcą przed Euro 2012 ukryć, ponieważ są związane z bieda i wykluczeniem społecznym. Na trasie wycieczki znalazła się kamienica przy ul. Piaskowej, której lokatorzy są zastraszani przez nowych, prywatnych właścicieli, miejsca w których miały powstać osiedla kontenerów socjalnych, a także hotel robotniczy będący miejscem zsyłki dla eksmitowanych.

Na miejscu planowanego osiedla kontenerowego odbył się happening z uroczystym przecięciem wstęgi i bełkotliwym przemówieniem opartym na wypowiedziach prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Pod hotelem robotniczym wystawiono drogowskaz kierujący do ośrodka dla bezdomnych, ponieważ tam będą trafiać eksmitowani gdy skończy się okres, na który miasto opłaciło im pokoje w hotelu.

Prezentowano również okolice w których dominują zniszczone rudery oraz skupy złomu. Jak stwierdzili organizatorzy wycieczki to właśnie drugie oblicze Poznania jest obliczem prawdziwym.

W związku z tym, że chętnych do wzięcia udziału w wycieczce było więcej niż mogło zmieścić się w autobusie, organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu akcje.

(fot. rozbrat.org)

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Komintern (SH)
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1962 - Belgijskie kolonie Burundi i Rwanda uzyskały niepodległość.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.


?
Lewica.pl na Facebooku