Warszawa: Zmarł Marek Szenborn

[2012-10-08 13:15:03]

W wieku 56 lat zmarł, po ciężkiej chorobie redaktor Marek Szenborn, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Fakty i Mity". Wcześniej pracował w rzeszowskich "Nowinach" oraz "Gazecie Wyborczej". Prowadził stałą rubrykę pt. "Głaskanie Jeża". Funkcję zastępcy naczelnego pełnił od 2002 r. We wrześniu br. roku ukazała się jego książka pt. Czarownice i heretycy. Tortury, procesy, stosy. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Born Web.

Na stronach tygodnika Fakty i Mity czytamy: Drodzy Czytelnicy. Z wielkim bólem zawiadamiamy Was o śmierci Redaktora Marka Szenborna, Naszego Przyjaciela, Zastępcy Redaktora Naczelnego „FiM” od 2002 roku. A wcześniej – wieloletniego dziennikarza rzeszowskich „Nowin” i „Gazety Wyborczej”, uhonorowanego wieloma nagrodami i dyplomami. Odszedł po ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 56 lat, pozostawiając żonę, dwóch synów, córkę i tysiące przyjaciół oraz czytelników. W tej chwili trwają przygotowania do kremacji i pogrzebu. Nie znamy jeszcze terminów, więc datę, godzinę i miejsce podamy zaraz po ustaleniach.

Przemysław Prekiel


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 czerwca:

1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.

1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.

1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.

1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.

2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.

2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.

2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.


?
Lewica.pl na Facebooku