Redaktorem naczelnym będzie Robert Walenciak, a w jego zespole znajdzie się również miejsce dla Marceliny Zawiszy i Piotra Szumlewicza z redakcji Lewica.pl, a także Piotra Gadzinowskiego, Jacka Pawilonisa, Ewy Rosolak, Haliny Retkowskiej, Justyny Samolińskiej, Marka Adamskiego i Katarzyny Matuszewskiej. Rosolak pokieruje działem krajowym, a Matuszewska zagranicznym. Pawilonis i Adamski będą sekretarzami redakcji, czyli nieformalnymi zastępcami Walenciaka.
Gazeta będzie wydawana od poniedziałku do piątku. Jedno wydanie ma kosztować 1,5 zł i liczyć sobie 16 stron. Wydanie piątkowe kosztować będzie 2 zł i zawierać dodatkowo dodatek telewizyjny. Potencjalnymi dodatkami do tytułu mogą być ponadto wydawane do tej pory oddzielnie: miesięcznik „Tak po prostu” Agnieszki Wołk-Łaniewskiej oraz magazyn SLD „Socjaldemokraci”. 1 grosz z każdego sprzedanego egzemplarza będzie przekazywany na rzecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Planowany nakład to 50-70 tys., a wydawca liczy na sprzedaż na poziomie ok. 25-30 tys.
Pierwszy numer „Dziennika Trybuny” (tytuł nie stanowi prostej kontynuacji swojej imienniczki, której wydawanie zawieszone zostało w 2009 r.) ukaże się z tygodniowym opóźnieniem, które redakcja opisuje jako „problemy techniczne”. Numer zerowy, rozdawany w czasie pochodów 1 Maja można również pobrać ze strony internetowej tytułu. Tematem 1. wydania będzie postulat przywrócenia punktów za pochodzenie przy rekrutacji na studia.
Wydawcą gazety jest firma Edusat Jarosława Podolskiego, byłego kandydata na prezydenta Radomia, biznesowo zaangażowanego w sieć prywatnych szkół wyższych w kilku miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Łodzi i Nowym Sączu, związanego z funduszem inwestycyjnym "Kopernik". Było o nim głośno zwłaszcza w kontekście problemów finansowych Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie.
Wg informacji serwisu "Wirtualne Media" nowy tytuł korzystać będzie z drukarni Polskapresse (wydawcy m.in. "Polski The Times").
Fot. dzienniktrybuna.pl