O godz. 11 rozpoczęła się „debata społeczna”. Jej uczestnicy zastanowią się nad rolą ustrojową dialogu społecznego, określą jego stan obecny, a także przedstawią diagnozę i możliwe kierunki rozwiązań tej sytuacji. W dyskusji udział wezmą przewodniczący związków: Piotr Duda z „Solidarności”, Jan Guz (OPZZ) i Tadeusz Chwałka (FZZ), a także naukowcy: ekonomiści i socjologowie: prof. Ryszard Bugaj, prof. Juliusz Gardawski i prof. Paweł Ruszkowski.
O 12.30 planowane jest spotykanie dotyczące uprawnień związków zawodowych (stanu ustawowego i faktycznego). Rozmowa dotyczyć będzie m.in. praw związkowych i sposobów finansowania organizacji pracowniczych w Europie. W spotkaniu udział wezmą: Henryk Nakonieczny („Solidarność”), Andrzej Radzikowski (OPZZ), Waldemar Lutkowski (FZZ) oraz naukowcy uczestniczący także w poprzednim panelu.
Na 14.30 zapowiadana jest „debata obywatelska” o prawie obywateli do referendum ogólnonarodowego. Udział w niej wezmą Piotr Duda, Adam Rogalewski (OPZZ) i Przemysław Dzido (FZZ), a także Rafał Górski z kampanii „Obywatele decydują” i Piotr Ciompa (Instytut Spraw Obywatelskich).
O 16.30 scena i mikrofon zostaną udostępnione organizacjom społecznym, inicjatywom obywatelskim, a także wszystkim organizacjom wspierającym Ogólnopolskie Dni Protestu. Poza debatami na terenie miasteczka demonstrantów pod Sejmem zaplanowany jest ponadto niespodziankowy happening dla premiera.
Jutro planowany jest czwarty, ostatni oficjalny dzień akcji protestacyjnej w Warszawie. Jego kulminacją będzie wielka manifestacja antyrządowa. Organizatorzy szacują, że udział w niej weźmie ok. 60 tys. osób.
Na zdjęciu: Ogólnopolskie Dni Protestu w Warszawie.
Fot. Dziennik Trybuna