Wielka Brytania: Rząd ogranicza pomoc dla ubogich
[2014-09-29 22:37:55]
Wydatki socjalne to jedna trzecia całego budżetu państwa - powiedział Osborne. Wydajemy 100 miliardów funtów na zapomogi dla ludzi w wieku produkcyjnym - dodał i zapowiedział obniżenie ogólnej sumy pomocy, jaką może otrzymać każda rodzina z 26 do 23 tysięcy funtów rocznie, bo rodziny niepracujące nie powinny dostawać więcej niż statystyczna rodzina pracująca. Wyjąwszy niepełnosprawnych wszystkie zasiłki i dodatki dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii zostaną też zamrożone na dwa lata, a młodzież, która po maturze nie podejmie pracy albo dalszej nauki w ogóle straci prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Zbyt wielu jest młodych ludzi, którzy wpadli w uzależnienie od zasiłków. To jest tragiczne marnowanie ludzkiego talentu - powiedział kanclerz Osborne i dodał, że za zaoszczędzone trzy miliardy funtów rząd sfinansuje etaty czeladnicze dla uczących się zawodu. Już w 2013 roku obniżono w Wielkiej Brytanii zapomogi mieszkaniowe i ograniczono dodatek na dzieci, a na początku 2014 roku rząd zaostrzył kryteria dostępu imigrantów do zasiłku dla bezrobotnych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?