Wielka Brytania: Corbyn za swobodnym przepływem osób.

[2019-11-18 15:10:22]

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn zasygnalizował, że jego ugrupowanie być może poprze plany utrzymania swobodnego przepływu osób pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską po brexicie.

Rozumiem i uznaję korzyści, jakie wszyscy czerpiemy z możliwości życia i wykonywania pracy w różnych miejscach świata czy z ogromnej rzeszy studentów, którzy co roku przybywają do Wielkiej Brytanii - powiedział Corbyn w BBC. Nie chcę, żebyśmy stali się odizolowanym społeczeństwem. Jestem dumny z różnorodności naszego kraju – dodał.

Lider laburzystów, naciskany przez dziennikarza BBC, zapowiedział, że więcej szczegółów na temat ich stanowiska zostanie przedstawionych w najbliższy czwartek 21 listopada.

wch


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku