Belgia nałoży sankcje na Izrael?

[2023-11-09 19:57:03]

Belgijska wicepremier Petra De Sutter wezwała swój rząd do nałożenia sankcji na Izrael i rozpoczęcia dochodzenia w sprawie izraelskiego bombardowania szpitali i obozów uchodźców w Strefie Gazy.
W wywiadzie dla dziennika Niueuwsblad, De Sutter mówiła, że "czas nałożyć sankcje na Izrael. Deszcz bomb jest nieludzki. W czasie gdy w Gazie dokonywane są zbrodnie wojenne, Izrael ignoruje międzynarodowe żądania zawieszenia broni".

De Sutter powiedziała też, że Unia Europejska powinna natychmiast zawiesić swoje porozumienie o współpracy z Izraelem, że należy nałożyć sankcje na produkty sprowadzane z okupowanych terenów palestyńskich, a także zakazać wjazdu na terytorium Unii Europejskiej agresywnym osadnikom, żołnierzom i politykom izraelskim odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne.

"Izraelskie bombardowania zwiększają totalną beznadzieję Palestyńczyków. Bez prawdziwego rozwiązania, przemoc będzie się powtarzała. Dlatego właśnie polityczne rozwiązanie polegające na uznaniu państwa palestyńskiego jest konieczne" - mówiła Petra De Sutter.

Wicepremier wezwała do wspierania działań Międzynarodowego Trynunału karnego w Hadze na rzecz dochodzenia w sprawie zbrodni wojennych Hamasu i Izraela.

Dwa dni wcześniej, także belgijski premier Alexander De Croo powiedział, że działań Izraela nie można już traktować jako proporcjonalych z punktu widzenia prawa do samoobrony.

Bartłomiej Zindulskidrukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:ll ROCZNICA WOJNY W UKRAINIE. JAK ROZUMIEĆ IMPERIALIZM (NIE TYLKO ROSYJSKI)?
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
28 lutego 2024 (środa), godz. 18.30
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze

Więcej ogłoszeń...


2 marca:

1889 - W twierdzy szlisselburskiej zmarł Ludwik Waryński, twórca I Proletariatu, wybitny działacz i ideolog ruchu socjalistycznego.

1900 - Urodził się Kurt Weill, kompozytor niemiecki pochodzenia żydowskiego, od 1935 mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

1917 - Początek strajku łódzkich tramwajarzy; trwał do 12 marca.

1919 - Powstanie Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu).

1926 - Z połączenia odłamu PSL „Wyzwolenie” pod nazwą Jedność Ludowa oraz partii Związek Chłopski powstało lewicowe Stronnictwo Chłopskie. Istniało do 1931.

1946 - Zmarł Józef Dziuba ps. Profesor, pedagog, działacz niepodległościowy i sportowy, zastępca prezydenta Częstochowy.

2006 - Ukazał się pierwszy numer polskiej edycji miesięcznika "Le Monde diplomatique".


?
Lewica.pl na Facebooku