MS apeluje o budowej jednej organizacji młodzieżowej

[2006-02-03 13:26:30]

Krakowscy Młodzi Socjaliści zaapelowali do Demokratycznej Partii Lewicy, Polskiej Partii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, RACJI Polskiej Lewicy, Unii Lewicy III RP, Unii Pracy oraz organizacji: Grupy na rzecz Partii Robotniczej i Pracowniczej Demokracji o włączenie się do budowania młodzieżowej organizacji reprezentującej poglądy "autentycznie lewicowe".

Apel jest odpowiedzią na "niedawne porozumienie młodzieżówek socjaliberalnej centrolewicy" podpisane w Krakowie przez Federację Młodych Socjaldemokratów, Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja oraz Młodą Unię Lewicy.

Młodzi Socjaliści uważają, że formuła MS pozwala na zjednoczenie młodych ludzi lewicy bez względu na ich przynależność partyjną. Kierujemy się intencją stworzenia ram ideowych dostatecznie rozległych dla zjednoczenia we wspólnym ośrodku organizacyjnym całego młodego pokolenia socjalistycznego i socjaldemokratycznego w Małopolsce. Chcemy tworzyć organizację ideowo-wychowawczą szerzącą idee lewicy społecznej wśród młodego pokolenia. W atmosferze myśli socjalistycznej i socjaldemokratycznej, śmiałej i niezależnej pragniemy kształtować młodych ludzi świadomą takich wartości jak praca, równość i tolerancja - napisał w oświadczeniu Mirosław Bregin sekretarz okręgowy MS w Krakowie.

Grzegorz Ilnicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

22 lipca:

1878 - Urodził się Janusz Korczak, pisarz, pedagog, działacz społeczny. Prekursor walki o prawa dziecka. Zgładzony w Treblince, gdzie do końca pozostał ze swymi podopiecznymi.

1908 - W Londynie zmarł Randal Cremer, brytyjski lider związkowy, rzecznik arbitrażu międzynarodowego, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1903.

1919 - Przestała działać ostatnia w Polsce Rada Delegatów Robotniczych.

1944 - W Lublinie ogłoszono Manifest PKWN.

1946 - Urodził się Danny Glover, amerykański aktor, producent i reżyser o lewicowych poglądach.

1946 - Syjonistyczne organizacje Irgun i Lehi dokonały zamachu bombowego na hotel King David w Jerozolimie, w którym mieściła się brytyjska kwatera główna. Zginęło 91 osób, a 45 zostało rannych.

1974 - Na XXX-lecie PRL oddano Port Północny w Gdańsku i Trasę Łazienkowską w Warszawie.

1977 - Chiny: Deng Xiaoping został przywrócony do władzy.

1986 - Socjaldemokraci z PSOE wygrali wybory parlamentarne w Hiszpanii.

2005 - W londyńskim metrze został omyłkowo zastrzelony przez policję, wzięty za zamachowca, Brazylijczyk Jean Charles de Menezes.

2011 - Prawicowy ekstremista Anders Breivik dokonał zamachów na siedzibę premiera Norwegii w Oslo, w którym w wyniku wybuchu bomby zginęło 8 osób, a następnie na uczestników obozu młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy na wyspie Utoya, gdzie zastrzelił 69 osób.


 
Lewica.pl na Facebooku