Sejm: Dezyderat Komisji Skarbu Państwa

[2006-02-04 13:33:35]

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Sejmowa Komisja Skarbu Państwa złożyła na ręce ministerstwa skarbu dezyderat, w którym decydowanie przeciwstawia się rządowym zamiarom prywatyzacji zakładów pracy należących do tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej (chodzi o grupę zakładów chemicznych Sarzyna, Police i Zachem oraz Zakładów Azotowych w Puławach, Kędzierzynie i Tarnowie). Zarówno członkowie komisji, jak i przedstawiciele istniejących w tych zakładach związków zawodowych, którzy byli obecni na jej posiedzeniu uważają, że obecna kondycja przemysłu chemicznego w zupełności pozwala na pokrywanie jego potrzeb inwestycyjnych i czyni dalszą prywatyzację czymś zbędnym.

Nie przekonuje to wiceministra skarbu, Pawła Szałamachy, który zapowiada kontynuację prywatyzacyjnych planów rządu Marka Belki.

Minister zapewniał przy tym, iż ministerstwo zadba o zdobycie najlepszych inwestorów oraz zagwarantowanie pakietu socjalnego dla pracowników przedsiębiorstw wchodzących w skład WSCh.

PAP nadmienia, że zakłady z Puław i Polic funkcjonują już w obiegu giełdowym. Wyłączność na kupno Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna i Zachemu ma zapewniony CIECH, natomiast wyłączność negocjacyjną na zakup tarnowskich i kędzierzyńskich zakładów przysługuje firmie PCC z Niemiec.

Wiktor Sadłowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


16 listopada:

1922 - W Azinhaga urodził się Jose Saramago, portugalski pisarz, socjalista, laureat literackiej Nagrody Nobla w roku 1998.

1930 - Wybory do Sejmu III kadencji - tzw. wybory brzeskie. Stronnictwa Centrolewu uzyskały 97 mandatów, w tym PPS 24.

1935 - Urodził się France-Albert René, lewicowy polityk seszelski, wieloletni prezydent tego kraju.

1945 - Powstało UNESCO.

1989 - 8 osób (w tym 6 jezuitów) zostało zamordowanych na Uniwersytecie Środkowoamerykańskim w stolicy Salwadoru San Salvador przez skrajnie prawicowe szwadrony śmierci.

1989 - Na ulicach Madrytu zmarłą Dolores Ibárruri żegnał kondukt 200 tys. ludzi.

1997 - W Paryżu zmarł Georges Marchais, francuski polityk. W latach 1972-94 lider Francuskiej Partii Komunistycznej (FPK).


?
Lewica.pl na Facebooku