UL III RP: Stanowisko ws. zwolnień w MSWiA
[2006-02-25 18:33:37]
Działania ministra Ludwika Dorna UL określiła mianem czystek i polowania na czarownice. Wyrzucanie na bruk funkcjonariuszy z wieloletnim doświadczeniem, przekreślanie dotychczasowej nienagannej służby w III RP tylko z tego powodu, iż urodzili się parę lat wcześniej, wyczerpuje znamiona najczarniejszych praktyk z przeszłości. Nie uwzględnia się wiedzy, doświadczenia i specyficznych umiejętności, nie dokonuje się oceny w oparciu o obiektywne przesłanki. Policja i inne służby tracą bezpowrotnie specjalistów, których nie można zastąpić najambitniejszymi absolwentami przyspieszonych kursów i szkoleń. Żeby osiągnąć przyzwoity poziom profesjonalizmu, potrzeba wielu lat praktyki i ciężkiej pracy - piszą działacze UL. Partia podkreśla, że odchodzący ze służby będą szukać swojego miejsca pracy w innych krajach. Ich umiejętności i profesjonalizm są doceniane poza granicami Polski. Zwalniani bez większych problemów otrzymują oferty pracy na terenie Unii Europejskiej i poza UE. Byli funkcjonariusze dołączą do "eksportu" polskiej inteligencji, do "eksportu" lekarzy, pielęgniarek, hydraulików, murarzy, spawaczy, stoczniowców itp. Czy Polskę stać na taką rozrzutność? - pyta UL III RP. Zdaniem Unii Lewicy na stanowiska kierownicze do policji trafiają ludzie, którym często bliżej do komisarzy politycznych z okresu stalinizmu niż do profesjonalnych dowódców, którym zależy na sprawnym działaniu podległej jednostki. Unia Lewicy kierując się dobrem wszystkich obywateli i dobrem Polski, będzie bronić każdego pokrzywdzonego, a takimi krzywdzonymi są również policjanci i inni funkcjonariusze służb podległych MSWiA, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, urzędnicy państwowi i samorządowi. Po każdych wyborach dochodzi do większej bądź mniejszej czystki. Unia Lewicy przeciwstawia się takim praktykom. Nie można Polski traktować jako łupu po zwycięskich wyborach. Już najwyższy czas zapewnić obywatelom stabilizację, bezpieczeństwo i pewność jutra - kończy swoje oświadczenie Prezydium partii. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
14 czerwca:
1848 - Przy użyciu 40 policjantów i połowy batalionu wojska zamknięto lokal "Trybuny Ludów". Był to dziennik, głoszący idee Wiosny Ludów. Jego redaktorem naczelnym przez pewien czas był Adam Mickiewicz.
1872 - W Kanadzie zalegalizowano związki zawodowe.
1906 - Pogrom Żydów w Białymstoku. Wojsko i policja carska zamordowały ok. 100 osób.
1925 - Na V Zjeździe Związków Robotniczych Spółdzielni Spożywców wysunięto postulat rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej dla robotników.
1928 - W Rosario w Argentynie urodził się południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.
1936 - Zakończył się blisko dwumiesięczny strajk okupacyjny w fabryce "Metalurgia" w Częstochowie.
1943 - W Warszawie grupa bojowa Milicji Ludowej RPPS wykonała akcję spalenia wojskowych magazynów materiałów pędnych w Forcie Wawrzyszewskim.
1944 - Polscy i radzieccy partyzanci odnieśli zwycięstwo nad wojskiem niemieckim w bitwie na Porytowym Wzgórzu na Równinie Biłgorajskiej, największej bitwie partyzanckiej na ziemiach polskich.
1958 - W Świerku uruchomiono pierwszy polski reaktor atomowy "Ewa".
1982 - Liban: Kilkaset izraelskich dział i czołgów oraz okrętów wojennych i samolotów rozpoczęło niszczący ostrzał Bejrutu. Odcięto dostawy wody, prądu i żywności dla miasta.
2018 - Delcy Rodríguez z lewicowego ruchu MSV została wiceprezydentką Wenezueli.
?