Kielce: Kolejna próba prywatyzacji "Premy"

[2006-03-07 17:42:54]

Ministerstwo Skarbu Państwa po raz kolejny chce sprywatyzować Centrum Produkcji Pneumatyki "Prema" w Kielcach. Jest to kolejna próba prywatyzacji zakładu. W ubiegłym parafowano już nawet umowę prywatyzacyjną, jednak do jej podpisania nie doszło, bowiem nie udało się wynegocjować pakietu socjalnego dla załogi "Premy".

Wiadomo, że zainteresowanych kupnem "Premy" jest pięć podmiotów. Nic nie wiadomo natomiast o warunkach, na jakich zakład miałby być sprywatyzowany; nadal trwa bowiem czas do składania ofert.

Tymczasem przeciwko prywatyzacji "Premy" opowiadają się pracownicy i związkowcy. W zakładzie powołano Społeczny Komitet Poparcia "Nie dla prywatyzacji Premy". W jego skład weszli pracownicy, związkowcy z Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80" oraz działacze Polskiej Partii Pracy i Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. Organizacje te zaapelowały jednocześnie do innych związków zawodowych i organizacji społecznych o włączenie się w akcję sprzeciwu wobec prywatyzacji zakładu.

W czwartek i piątek rozpocznie się także akcja zbierania podpisów przeciwko prywatyzacji "Premy". Protest będzie można poprzeć w godzinach 15:30-17:30 w Kielcach na rogu ulic Sienkiewicza i Leśnej. Informacje na temat protestu można także uzyskać w siedzibie KPiORP w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 76 (pokój 325).

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku