Michalkiewicz nie przeprosi, FMS protestuje
[2006-04-13 14:25:06]
Stanisław Michalkiewicz nie zamierza przepraszać za antysemickie sformułowania, które znalazły się w jego felietonie w Radiu Maryja. Michalkiewicz powiedział w wywiadzie dla TVN 24, że użył w felietonie "skrótów myślowych", co jest "prawem każdego felietonisty".
Komentując list otwarty Marka Edelmana, który zwrócił się do premiera o doprowadzenie do zamknięcia Radia Maryja, Michalkiewicz stwierdził, że Edelman nie słuchał jego felietonu i zna go tylko z relacji.
Felietonista dodał, że nie wycofa się z określenia "przedsiębiorstwo Holocaust", którego użył w stosunku do niektórych organizacji żydowskich. Według Michalkiewicza określenia tego po raz pierwszy użył pewien historyk pochodzenia żydowskiego.
*
W sprawie felietonu Michalkiewicza protesuje głogowska Federacja Młodych Socjaldemokratów, która wysłała do przewodniczącej posiedzień Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Elżbiety Kruk list, w którym wyraziła swoje oburzenie treścią felietonu wyemitowanego na antenie tej stacji.
Zdaniem szefa FMS w Głogowie, Pawła Sasina - Język zaprezentowany na antenie był pełen nienawiści i pogardliwych, antysemickich wypowiedzi. Godzi on w konstytucję RP. Jak dodaje Paweł Sasin - on sam tej stacji radiowej nie słucha, ale o audycji dowiedział się z telewizji iściągnął ją sobie potem z internetu.
Przewodnicząca posiedzeń KRRiT, Elżbieta Kruk powiedziała mediom, że nie może nic tej sprawie zrobić, gdyż nie wpłynęła do niej żadna skarga od oburzonych radiosłuchaczy. Okazuje się, że od chwili wystapienia przewodniczącej Kruk w telewizji, wpłynęło do niej 40 skarg na tę audycję od osób prywatnych i jedna od stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita.
Rzecznik KRRiT, Tomasz Różański powiedział: Mimo napływających skarg przewodnicząca nadal nie może nic w tej sprawie zrobić.
Trybunał Konstytucyjny orzekł niedawno, iż przewodniczącego KRRiT nie może wybierać prezydent jak było w przypdaku Elżbiety Kruk. Rada ma wybrać nowego przewodniczącego spośród siebie, na co trzeba będzie trochę poczekać ze względu na tempo prac legislacyjnych. Skargi rozpatrzone zostaną po wybraniu nowego przewodniczącego.
Waldemar Chamala
Patryk Kosela
| | Retoryka antysemicka daje o sobie znać wsród byłych działaczy UPR nie od dzisiaj. Wątki antysemickie niejednokrotnie pojawiały się w felietonach Janusza Korwina-Mikke na łamach "Angory". Podczas kampanii prezydenckiej w 2005 roku, wrocławscy działacze UPR otwarcie zarzucili jednemu z kandydatów żydowskie pochodzenie. Co ciekawe - nie chodziło o Jacka Kuronia.
"Skróty myślowe" to specjalność ludzi pokroju Michalkiewicza, Korwina-Mikke czy Ziemkiewicza. Dotyczy to ich - zazwyczaj kontrowersyjnych - poglądów na każdą dziedzinę życia: od gospodarki i historii po kwestie obyczajowe. Zapominają, że chodząc na skróty mozna zgubić drogę, co też nader często się im przydarza.
Waldemar Chamala |
| Nie da się ukryć, że prawicowa władza serwuje nam ostatnio cenzurę i chce kierować naszym życiem, nawet tym najbardziej prywatnym. Powstaje jednak pytanie: dlaczego z równie wielkim zacięciem i konsekwencją młodzieżówka SLD nie walczy z antypracowniczymi posunięciami rządu? Odpowiedź jest dość prosta - młodzi z SLD są ludźmi o liberalnych poglądach, w Sojuszu Lewicy Demokratycznej robiący karierę np. poprzez noszenie teczek za notablami, o czym kiedyś w wywiadzie dla tygodnika "NIE" powiedział szef FMS - Grzegorz Pietruczuk.
Patryk Kosela |
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
-
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
Więcej ogłoszeń...
16 listopada:
1922 - W Azinhaga urodził się Jose Saramago, portugalski pisarz, socjalista, laureat literackiej Nagrody Nobla w roku 1998.
1930 - Wybory do Sejmu III kadencji - tzw. wybory brzeskie. Stronnictwa Centrolewu uzyskały 97 mandatów, w tym PPS 24.
1935 - Urodził się France-Albert René, lewicowy polityk seszelski, wieloletni prezydent tego kraju.
1945 - Powstało UNESCO.
1989 - 8 osób (w tym 6 jezuitów) zostało zamordowanych na Uniwersytecie Środkowoamerykańskim w stolicy Salwadoru San Salvador przez skrajnie prawicowe szwadrony śmierci.
1989 - Na ulicach Madrytu zmarłą Dolores Ibárruri żegnał kondukt 200 tys. ludzi.
1997 - W Paryżu zmarł Georges Marchais, francuski polityk. W latach 1972-94 lider Francuskiej Partii Komunistycznej (FPK).
?