RPA: Rusza Szczyt Ziemi
[2002-08-24 18:39:20]
Nadal trwają spekulacje i dyskusje nad celowością szczytu. Wszak nie będzie na nim obecny prezydent USA George Bush. A to właśnie Stany Zjednoczone uznawane są za największego truciciela na Ziemi. Organizacje ekologiczne, w tym Greenpeace, są poirytowane faktem, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie przyjedzie do Johannesburga. „Trudno usprawiedliwić fakt, że prezydent najbogatszego kraju świata nie chce poświęcić kilku dni i przyjechać na najbiedniejszy kontynent, żeby pomóc w rozwiązaniu globalnych problemów, z których wiele jest spowodowanych właśnie przez Stany Zjednoczone” - stwierdził Steve Sawyer z Greenpeace. „Prezydent przez całe życie ma w sierpniu wakacje. Myślę, że na swoim ranczo w Crawford w Teksasie na pewno będzie się troszczył o środowisko - powiedział Cameron Hume, ambasador amerykański w RPA, wyjaśniając powód dla którego George Bush nie przyjedzie na Szczyt Ziemi. Jednak jeden z organizatorów szczytu, Nitin Desai, jest pełen optymizmu. Twiedzi, że mimo wszystko spotkanie musi przynieść wymierne korzyści. "Oczekuję po tym szczycie wiarygodnych zobowiązań do podjęcia działań. Tego oczekuje świat. Mamy wiele porozumień i wiele celów. Odbyliśmy wiele rozmów na temat różnych koncepcji, ale teraz chcemy wiarygodnych zobowiązań i poczucia, że wiemy, co chcemy dalej zrobić po zakończeniu szczytu" Podczas konferencji poruszane będą, oprócz ochrony środowiska, także inne kwestie. M.in. zrównoważony rozwój oraz walka z biedą i głodem. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?