Białoruś: Sidorski pozostaje premierem

[2006-04-19 00:16:01]

Siarhiej Siarhiejewicz Sidorski pozostanie na stanowisku premiera Białorusi. Kandydaturę Sidorskiego zgłosił wybrany na trzecią kolejną kadencję prezydent Aleksandr Łukaszenka, a zaaprobował ją białoruski parlament. Nominację Sidorskiego poparło 103 ze 110 deputowanych do Izby Reprezentantów.

Sidorski zapowiedział, że rząd będzie kontynuował dotychczasową politykę. Głównym zadaniem ma być utrzymanie korzystnej sytuacji gospodarczej i niedopuszczenie do nieuzasadnionych wzrostów cen.

W sprawie ponownego wyboru Sidorskiego dominują komentarze, że został on w ten sposób nagrodzony za lojalność wobec prezydenta Łukaszenki i prowadzenie skutecznej polityki gospodarczej i socjalnej. Komentatorzy uważają, że premier zaskarbił sobie zaufanie prezydenta tym, że skupia się na gospodarce, nie wtrącając się zanadto do innych dziedzin polityki.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


21 kwietnia:

1837 - W Næstved urodził się Fredrik Bajer, duński działacz pokojowy i na rzecz równouprawnienia kobiet, publicysta, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1908.

1871 - W Warszawie urodził się Feliks Perl, działacz PPS, publicysta.

1920 - W Częstochowie podczas demonstracji bezrobotni domagali się oprócz pracy i chleba zakończenia wojny z bolszewikami.

1946 - W Firle zmarł John Maynard Keynes, wybitny brytyjski ekonomista (z wykształcenia matematyk), którego poglądy wywarły ogromny wpływ na rozwój myśli ekonomicznej w XX w.

1948 - Żydowska organizacja bojowa Hagana zaatakowała Hajfę, doprowadzając do ucieczki 100 tys. Arabów.

1967 - W Grecji doszło do zamachu stanu prawicowych "czarnych pułkowników".

1971 - W Częstochowie zmarł Józef Kaźmierczak, działacz PPS i TUR, 1928-30 poseł na Sejm.

1974 - W Londynie powołano trockistowski Komitet na rzecz Międzynarodówki Robotniczej.

2004 - Józef Oleksy został wybrany na marszałka Sejmu RP, zastępując Marka Borowskiego.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.


?
Lewica.pl na Facebooku