Prof. Fleischer odpowiada Lewicy.pl
[2010-09-07 09:53:39]
Na łamach wrocławskiego portalu G-punkt.pl profesor odpowiedział: Szanowni Państwo Dyskutanci. Przede wszystkim chciałem Państwu podziękować za udział w dyskusji na temat mojej skromnej osoby i reprezentowanych przeze mnie jakoby poglądów. Zamierzałem co prawda poczekać na dalszy i burzliwszy rozwój dyskusji, postanowiłem jednak uchylić rąbka tajemnicy już teraz. Według Fleischera tekst, który wywołał tę ciekawą dyskusję, jest niczym innym jak prowokacją z mojej strony, która służyła do tego, żeby wywołać wilka z lasu. Nieskromnie mogę nadmienić, że wilk ten wyszedł z lasu, zaś jaki on jest - wszyscy widzimy. I dokładnie o to mi chodziło. Fleischer twierdzi, że kompletną brednią pozostają przypisywane mu poglądy, jakoby pozostawał uprzedzony do osób ubogich i pragnął ich masowych eksmisji na bruk. Podobnie ma się rzecz z interpretacją zaimka "to" przez niektórych Dyskutantów. Mówiąc "to" nie miałem oczywiście na myśli ludzi, lecz zjawisko. W burzliwej rozmowie, której zapisem jest tekst, takie skróty myślowe się zdarzają. Pewnie nie powinny. Miał on ponadto mówić nie o ludziach biednych, lecz o przestępcach, bandytach oraz panach i paniach w gustownych sportowych ubrankach, którzy zaczynają dominować nasze dzielnice i nasze miasto. I tego zjawiska dotyczy zaimek "to". Fleischer kontynuuje: Ciekawy natomiast jest ów wilk, którego wywołałem, było nie było, z lasu. Proszę w związku z tym przeczytać jeszcze raz komentarze do mojej niecnej wypowiedzi i zobaczyć, jak argumentowali niektórzy dyskutanci. Mnie ten wilk nie napawa jakimś szczególnym sentymentem. Ale taki jest los prowokatorów. Wreszcie autor riposty kpi: Prowokowanie mediów przez "opiniotwórczego profesora" jest oczywiście zajęciem niecnym i karygodnym. To nie ulega wątpliwości, po czym ponownie dziękuje za udział w dyskusji. Michael Fleischer to urodzony 1952 w Zabrzu niemiecki filolog, specjalista ds. komunikacji społecznej i Communication Design. Obecnie wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie utworzył kierunek Communication Design, oraz na SWPS we Wrocławiu. Prowadzi cieszące się ogromną popularnością wykłady z historii designu w Galerii BWA Design. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?