Sri Lanka: Protest przeciwko podwyżkom cen
[2007-08-17 11:10:06]
![]() Ceny wielu dóbr wzrosły. Zwiększyły się także koszty życia. Ludzie w kraju są pod wielką presją. Domagamy się od rządu przyjęcia programu, który spowoduje spadek cen - stwierdził lider JVP Somawansa Amarasinghe. Sekretarz partii ds. propagadny Wimal Weerawansa dodał: Wszyscy ci którzy wspierali tą złą politykę ekonomiczną są odpowiedzialni za tą sytuację. Nie trzeba więcej dowodów aby pokazać, że ten system nie może rozwiązać palących problemów gospodarczych. Apelujemy do postępowych mas w całym kraju o ratowanie go przed tymi którzy chcą go zniszczyć. Ludowy Front Wyzwolenia powstał w 1969 roku w wyniku rozłamu w Komunistycznej Partii Sri Lanki (Marksistowsko-Leninowskiej). W wyborach 2004 roku startował z list Zjednoczonego Ludowego Sojuszu Wolności (Eksat Janata Nidahas Sandanaya), który opuścił rok później. Ugrupowanie łączy elementy marksistowskie z syngaleskim nacjonalizmem. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?