Super Express na cenzurowanym?
[2003-08-05 19:05:34]
Dziennik pisze, że wraz z przyjazdem majora Andrzeja Wiatrowskiego, w Babilonie, gdzie stacjonują polscy żołnierze, nastąpił kres wolności dziennikarskiej. Normalnością stało się od tej pory to, że dziennikarze po kilka godzin wystawają w palmowym gaju przed bramą polskich koszar. Natomiast Wiatrowski, siedząc w klimatyzowanym namiocie, podczas gdy dziennikarska ekipa znajdowała się 200 metrów obok, przed bramą bazy, potrafił zwięźle i kulturalnie oznajmić: „Na dziś skończyłem już pracę z dziennikarzami!”. Zdumieni tego typu zachowaniem byli nawet amerykańscy szeregowcy. Kiedy już jednak udało się reporterom wejść na teren bazy, oglądali tylko spektakle reżyserowane przez rzecznika. - Panowie, jesteśmy wszyscy w jednej drużynie. Nie grajcie do mojej bramki. Możecie nie dostać drugiej szansy na współpracę - to, jak pisze „SE”, ulubione powiedzonka Wiatrowskiego, którymi zawsze witał żurnalistów. Zaznaczając, że takich jak Jakub Mielnik (dziennikarz "Przekroju", który skrytykował działanie polskiego kontyngentu) nie będzie wpuszczał do bazy. Z kolej żołnierze od momentu jego przyjazdu boją się otwarcie rozmawiać. Nieoficjalnie jednak proszą dziennikarzy: „Napiszcie o tym, przecież z takimi ludźmi nie da się tu żyć!” - Sami mamy tego dość. Myśleliśmy, że ta misja zmieni myślenie w polskiej armii. Tymczasem trafili tu ludzie wyciągnięci z "formaliny" – żalili się dziennikarzom „SE” polscy żołnierze, którzy w obawie przed represjami prosili o nieujawnianie nazwisk. - Major Andzej Wiatrowski jest wysokiej klasy profesjonalistą, jego pracę oceniam bardzo wysoko – stwierdził płk Eugeniusz Mleczak, rzecznik MON, do którego zwrócił się „SE” z prośbą o interwencję. Innego zdania jest, zastrzegający anonimowość oficer MON, który przyznał że major Andrzej Wiatrowski ma małe doświadczenie w kontaktach z dziennikarzami. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
25 listopada:
1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.
1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.
1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").
1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.
2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.
?