Związki zawodowe w obronie PKP

[2009-04-18 07:22:19]

16 kwietnia wydana została wspólna odezwa Forum Związków Zawodowych Pracowników PKP, Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, sygnowana kolejno przez Stanisława Stolorza, Henryka Grymela i Leszka Miętka, do polskich kolejarzy.

Czytamy w niej, iż w dniu 29 kwietnia w Warszawie odbędzie się pikieta w obronie Polskich Kolei Państwowych oraz miejsc pracy w tychże. Zbiórka protestujących odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki przy Muzeum Techniki o godz. 12.00.

Nadszedł czas, kiedy każdy z nas musi podjąć walkę o przetrwanie, o uratowanie dorobku wielu pokoleń polskich kolejarzy, o miejsca pracy zapewniające byt naszym rodzinom – napisano w odezwie.

Związkowcy w czternastu punktach przedstawili także swe żądania wobec rządu i właścicieli spółek. Są to m.in. konieczność restrukturyzacji zatrudnienia w przedsiębiorstwie, odstąpienie od planów całkowitej prywatyzacji polskich kolei, oddłużenie spółki PKP S.A. i pełne finansowanie ze budżetu państwa infrastruktury kolejowej, niezbędnej do prowadzenia przewozów rozproszonych. Strona pracownicza domaga się także zaprzestania redukcji przewozów regionalnych i międzywojewódzkich w stosunku do ich ilości w 2008 roku oraz przestrzegania prawa do urlopów kolejowych i zaprzestania finansowania ich z pieniędzy spółki Grupy PKP.

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Komintern (SH)
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży

Więcej ogłoszeń...


2 lipca:

1778 - W Ermenonville zmarł Jan Jakub Rousseau, postępowy francuski pisarz, filozof i pedagog, twórca koncepcji swobodnego wychowania.

1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.

1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.

1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.

1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy. Pierwszy premier niepodległego Konga. Obalony i zamordowany.

1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności w USA; zamordowany w 1963.

1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.

1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.

1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.

1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

1979 - Przez uczestników ROPCiO z Krakowa został założony Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów. Byli to: Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Gąsiorowski, Stanisław Janik-Palczewski, Romana Kahl-Stachniewicz, Mieczysław Majdzik i Stanisław Tor.

1994 - Nowe prawo mieszkaniowe, wprowadzone przez rząd SLD-PSL, zezwoliło na eksmisję na bruk.

2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.


?
Lewica.pl na Facebooku