Kobierzyce: Przeciwko wyzyskowi w Chung Hong

[2012-06-27 10:17:31]

W tym tygodniu odbywa się ogólnopolska akcja z wyzyskiwanymi pracownikami Chung Hong Electronics. W fabryce znajdującej się w Kobierzyckiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od ponad 2 miesięcy trwa spór zbiorowy zainicjowany przez komisję zakładową OZZ "Inicjatywa Pracownicza".

Pracownicy domagają się podwyżek o 300 zł brutto, przywrócenia zlikwidowanego przez zarząd funduszu socjalnego, a także ograniczenia limitu nadgodzin. Dyrekcja fabryki nie wyraziła chęci kompromisowego rozwiązania konfliktu. Celowo przedłuża procedury negocjacyjne i grozi pracownikom, którzy wzięli udział w referendum strajkowym. 19-22 czerwca odbyło się w zakładzie referendum strajkowe w którym głosowało 54,9% zatrudnionych, spośród których 89,4% opowiedziało się za strajkiem. W najbliższych dniach związkowcy podejmą decyzję o rozpoczęciu akcji strajkowej.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem strajku w Chung Hong, OZZ "Inicjatywa Pracownicza" rozpoczyna ogólnopolską akcję protestacyjną mającą na celu wsparcie walki toczonej przez pracowników zakładu. W jej ramach planowane są działania mające skłonić głównego kontrahenta, władze gminy Kobierzyce oraz Agencji Rozwoju Przemysłu zarządzająca Strefą do zajęcia stanowiska na temat konfliktu. Związek wzywa wszystkich swoich członków i sympatyków, zaprzyjaźnione związki zawodowe i organizacje społeczne i polityczne do wsparcia pracowników Chung Hong Electronics Sp. z o.o.

Wzory listów oraz adresy pod które należy je wysyłać zostały zamieszczone na tej stronie.

Reportaż filmowy o sytuacji w fabryce Chung Hong

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

2 lipca:

1778 - W Ermenonville zmarł Jan Jakub Rousseau, postępowy francuski pisarz, filozof i pedagog, twórca koncepcji swobodnego wychowania.

1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.

1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.

1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.

1923 - W Bninie urodziła się Wisława Szymborska, poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumacz, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996).

1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy. Pierwszy premier niepodległego Konga. Obalony i zamordowany.

1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich ludności murzyńskiej w USA; zamordowany w 1963.

1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.

1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.

1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.

1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

1994 - Nowe prawo mieszkaniowe, wprowadzone przez rząd SLD-PSL, zezwoliło na eksmisję na bruk.

2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.


 
Lewica.pl na Facebooku